Reklama

sobota, 2 listopada 2013

Jak ożywić pokój? Kolory i wzory.


jak ożywić pokój
fot. sxc.hu
Nawet jeżeli za oknem szaleje deszczowa jesień lub mróz nie pozwala na ocieplenie naszych myśli, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wiosna zapanowała wewnątrz mieszkania. Jeżeli chcesz ożywić pomieszczenia w swoim domu, by nie opuszczał cię humor, a smutki zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przeczytaj nasze porady, z których dowiesz się jak ożywić pokój.
porady poradnikZatem jak ożywić pokój? Na początek zadbaj o kolorystykę. Pomaluj ściany w pokojach na jasny kolor tak, aby pomieszczenia w optymalny sposób wykorzystywały słoneczne promienie i żeby było jasno, bo w ciemnym mieszkaniu łatwiej o depresję. Nie znaczy to, że nie wolno korzystać z głębszych i różnorodnych barw, bowiem te dobrane z gustem, również potrafią upiększyć pomieszczenie. Nie bój się używać pstrokatych, różnorodnych barw na ozdobienie ścian i nie unikaj naturalnych inspiracji…
porady poradnik
…które są fantastycznym sposobem na ozdobienie mebli, wazonów, poduszek czy pokryć kanap. Wykorzystuj szklane drzwi oraz stoły i to na nich umieszczaj motywy rodem z przyrody. Im więcej w domu naturalnego piękna, tym weselej domownikom na duszy.
porady poradnikNie zapomnij o kwiatach, które upiększają wnętrze i sprawiają, że staje się one bardziej przytulne. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku – nie chcesz chyba, aby twój ulubiony pokój przeobraził się w ogród botaniczny.
porady poradnikZadbaj o odpowiednie oświetlenie i różny asortyment lamp. To one generują światło w pochmurne dni, więc warto przystrajać je efektownymi abażurami. Nie bój się niekonwencjonalnych kolorów, które w znakomity sposób potrafią ożywić każde pomieszczenie.
porady poradnikNiezwykle popularne stają się ostatnio fototapety, które ujmują różne elementy przyrody i nie tylko. Takie efektowne, pięknie wykonane motywy warto wykorzystać, jeżeli jesteś fanem nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań oraz nie boisz się radykalnych zmian.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.