Reklama

niedziela, 3 listopada 2013

Jak urządzić stylową łazienkę?


jak urządzić łazienkę
fot. sxc.hu
Łazienka to bardzo nietypowe pomieszczenie, w którym z jednej strony jesteśmy ograniczeni koniecznością umieszczenia w niej podstawowego asortymentu, a z drugiej strony i tak jest okazja wykazać się kreatywnością. Stylowa i nowoczesna łazienka to miejsce, w którym kąpiel jest prawdziwą przyjemnością, więc warto ją odpowiednio urządzić. W jakim stylu? Przeczytaj nasz poradnik, by dowiedzieć się jak urządzić łazienkę.
porady poradnikZatem jak urządzić łazienkę? Jaki styl wybrać? Pierwszym z nich jest niezwykle popularny ostatnimi czasy, ekologiczny. Dużo w takiej łazience naturalności, przede wszystkim drewna oraz bawełny. W połączeniu z wikliną oraz aromatycznymi, ziołowymi zapachami, naturalna łazienka może być idealnym miejsce do relaksu.
porady poradnikDrugim stylem wartym uwagi jest antyczny, który wydaje się być niezwykle ekstrawagancki. Aranżacja nawiązuje do starożytności i znajdziemy tutaj mozaiki i kafelki, które kształtem przypominają kamienie oraz liczne antyczne motywy, takie jak płaskorzeźby, kolumny no i oczywiście zszarzałe, beżowe kolory.
porady poradnikDla tych, którzy cenią sobie niezwykle przytulne pomieszczenia, idealny wydaje się styl rustykalny, w którym dominuje drewno w kolorze naturalnym lub pomalowane w dowolny sposób. W takiej łazience powinno być bardzo dużo zieleni oraz ziół, które nadają charakterystyczny klimat.
porady poradnikStyl postmodernistyczny jest przeznaczony dla fanów nowoczesności i niezwykle oryginalnych rozwiązań. W takiej łazience możemy mieć mieszankę różnych stylów i… kicz. Warto w tym miejscu powiedzieć też o stylach nowoczesnym i supernowoczesnym – tutaj głównie zetkniemy się z jasnymi barwami oraz tworzywem sztucznym, zimnym metalem i szkłem.
porady poradnik
Najpopularniejszym dzisiaj stylem jest minimalizm, czyli oszczędność formy, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum funkcjonalności. Bez udziwnień, w jasnych barwach i podstawowe sprzęty oraz podwieszane półki – to główna charakterystyka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.