Reklama

sobota, 2 listopada 2013

Jak urządzić jadalnię?


jak urządzić jadalnię
fot. sxc.hu
Jadalnia była w dawnych czasach jednym z najważniejszych pomieszczeń czy to w domach, czy w zamkach. Ogromne stoły, cała masa gości i różnorodna zastawa – te czasy nieco odeszły do lamusa, a jadalnia przeszła ogromne przeobrażenie i stała się zdecydowanie bardziej uproszczona, a co za tym idzie, funkcjonalna. Jak urządzić to miejsce, aby spożywane w nim posiłki smakowały? Przeczytaj nasze porady, z których dowiesz się jak urządzić jadalnię.
porady poradnikZatem jak urządzić jadalnię? Umieść ją w pobliżu kuchni. To nowoczesny trend, które zdecydowanie zdaje egzamin, bowiem serwowanie posiłków jest szybsze. Domownicy bądź goście mają dodatkowo kontakt wzrokowy z gotującym, dzięki czemu komunikacja nie jest w żadnym stopniu utrudniona. Jeżeli natomiast masz możliwość wydzielenia osobnego pomieszczenia, nie krępuj się – będziesz miał okazję nawiązać do dawnych, eleganckich czasów.
porady poradnikPierwszymi podstawowymi elementami, na które trzeba zwrócić uwagę podczas urządzania jadalni są krzesła i stół. Jego wielkość powinna być uzależniona od liczby osób, która będzie z niego korzystała oraz od wielkości pomieszczenia. Warto, byś zastanowił się nad rozkładanym stołem bądź narożną ławą, zastępującą krzesła, która zajmuje niewiele miejsca i jest wygodna. Polecam szklane stoły, pasujące do nowoczesnej kuchnio-jadalni.
porady poradnikNajważniejszym meblem, jaki powinien znaleźć się w jadalni jest kredens, w którym mieścić się będzie zastawa stołowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu talerze i szklanki będą na wyciągnięcie ręki. Oczywiście można również ekonomiczniej umieścić wszystko w szafkach kuchennych, jeśli znajdują się niedaleko części jadalnej.
porady poradnikŚwiatło to ostatni, ale wcale nie najmniej ważny element jadalni. Warto, aby tak jak kuchnia, była ona jasna, co zwiększy optycznie jej powierzchnię. Do tego lampy w ładnych, kolorowych abażurach są nie tyle wskazane, co polecane dla nadania klimatu oraz apetytu…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.