Reklama

piątek, 8 marca 2013

Zalety jazdy na rowerze

Jazda na rowerze to nie tylko przyjemność, ale także mnóstwo korzyści. Dzięki treningowi na rowerze zgubisz zbędne kilogramy, poprawisz stan zdrowie, zyskasz nowe znajomości, a także poznasz okolice. Jakie są inne zalety jazdy na rowerze?

Utrata zbędnych kilogramów
Jazda na rowerze odchudza znacznie skuteczniej niż bieganie, tenis czy inne formy wysiłku fizycznego. Ponadto zyskasz zgrabne, umięśnione nogi.

Przebywanie na świeżym powietrzu
Dużą zaletą jest to, że przebywa się na świeżym powietrzu, przez co jesteśmy w stanie dotlenić nasz organizm.
                
Korzyści zdrowotne
Przez trening na rowerze zwiększa się pojemność płuc, a w konsekwencji następuje poprawa funkcjonowania układu oddechowego. Do krwi dostarczany jest tlen, serce staje się sprawniejsze. Obniża się ciśnienie, co powoduje zmniejszenie wystąpienia zawału serca.

Pozbycie się cellulitu
Jazda na rowerze powoduje wysmuklenie nóg, a także pozbycie cellulitu z ud i pośladków, zatem nogi stają się nie tylko szczuplejsze i bardziej umięśnione, ale również nie potrzebne będą Ci zabiegi kosmetyczne. Ponadto trening na rowerze zapobiega żylakom, gdyż usprawnia przepływ krwi w łydkach.

Trening idealny dla chorych stawów
Jazd na rowerze jest idealna dla osób, które mają problemy ze stawami. Trening na rowerze odciąża stawy i kości, a regularny i systematyczny trening ochroni Cię przed osteoporozą.

Sport dla każdego

Jazda na rowerze nie jest skomplikowanym sportem, może go uprawiać każdy. Nie jest wymagane żadne przeszkolenie, a na rowerze potrafi poruszać się niemal każdy.

Zwiedzanie okolicy
Inna zaletą jazdy na rowerze jest to, że jesteś w stanie zwiedzić miejsce swojego zamieszkania. Często jest tak, że nawet nie znamy okolicy, a taki trening jest świetną okazją do poznania nowych miejsc, których nigdy byśmy nie odkryli.

Odkrywanie nowych szlaków
Zapewne jest jeszcze wiele ciekawych ścieżek i szlaków do odkrycia, które biegną wzdłuż lasów, jezior, w parkach. A może warto wybrać się na dłuższe, kilkudniowe wyprawy rowerowe ze granicę? Szlaki rowerowe we Włoszech słyną z wielu urokliwych miejsc.

To pewnie nie wszystkie zalety jazdy na rowerze. Nie warto zwlekać – już dziś wybierz się na przejażdżkę po okolicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.