Reklama

piątek, 16 sierpnia 2013

Jakie są przyczyny depresji poporodowej?


przyczyny depresji poporodowejfot. sxc.hu
Depresja poporodowa dopada w ostatnim czasie coraz więcej młodych matek. Trudno powiedzieć, jaka jest jej przyczyna. Stres, natłok obowiązków, czy też może niedospanie? Przedstawiamy przyczyny depresji poporodowej.
porady poradnik
Nowe, liczne obowiązki, wieczne obawy, czy odnajdziemy się w nowej roli i czy przede wszystkim będziemy dobrymi matkami, wszystko to sprawia, że nowa sytuacja nas przerasta i przytłacza. Na dodatek nasz maluch często płacze, a nam trudno zorientować się, co tak naprawdę mu się dzieje. Taka bezradność może wzbudzić w nas poczcie winy, bezsilności i jest pierwszym krokiem do depresji.
porady poradnikBrak oparcia ze strony męża, czy najbliższych. Po porodzie kobieta jest najczęściej osłabiona i zmęczona. Wymaga w tym czasie pomocy i wyręczenia jej w niektórych obowiązkach. Jeśli zwłaszcza w tym początkowym okresie nie może liczyć na swojego partnera, czy też wsparcie najbliższych, może szybko popaść z zmęczenie i apatię.
porady poradnikKrytyka i ciągłe upominanie ze strony matki, czy też teściowej. Brak akceptacji, kwestionowanie zdolności kobiety jako matki, może skuteczne zniechęcić ją do roli matki i opieki nad swoim dzieckiem.
porady poradnikProblemu z karmieniem piersią. Większość kobiet karmienie piersią postrzega jako swój obowiązek. Karmienie nie tylko wzmacnia więzi między matką a dzieckiem, ale także podczas karmienia wydzielany jest do organizmu dziecka enzym radości. Jednak czasem po porodzie, piersi matki wytwarzają małą ilość mleka lub kobieta ma problemy z przystawieniem dziecka do piersi. W takich chwilach pozostawiona bez wsparcia i pomocy, łatwo może popaść w depresję.
porady poradnikZła dieta i złe odżywianie, brak witamin skutecznie obniżają nastrój kobiety po porodzie. Trzeba pamiętać, że ciąża, jak i sam poród, to jednak bardzo wyczerpujący okres dla każdej kobiety. W tym czasie, kiedy kobieta nie dba o zbilansowana i bogatą w witaminy dietę, łatwo o ich braki w organizmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.