Reklama

piątek, 16 sierpnia 2013

Jak rozpoznać anoreksję?

jak rozpoznać anoreksjefot. sxc.hu
Jedną groźniejszych chorób, jaka dotyka miliony kobiet i dziewczynek na całym świecie jest anoreksja. Początkowo trudno ją rozpoznać, a kiedy nabierze tempa, bardzo ciężko się od niej uwolnić. Jeśli zastanawiasz się, po czym poznać anoreksję, przeczytaj ten poradnik, aby dowiedzieć się jak rozpoznać anoreksję.
porady poradnik
W kontakcie z ludźmi chorymi na anoreksję, należy przede wszystkim uświadomić sobie, że anoreksja to choroba umysłu. Osoby chore na anoreksje odczuwają wstręt do jedzenia i mimo drakońskich i bardzo restrykcyjnych diet, postrzegają siebie jako osobę grubą. Dlatego cały czas są na diecie.
porady poradnikJeśli twoje dziecko lub ktoś bliskich, z dnia na dzień posmutniał, stał się osowiały, unika kontaktu, a także znacznie ogranicza swoje porcje jedzenia, sprawdź, czy przypadkiem nie uległ anoreksji. Pamiętaj, żeby podczas rozmowy stworzyć przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa.
porady poradnikIstnieje grupa dziewczynek czy też kobiet bardziej podatnych na anoreksję. Należy do nich niskie poczucie wartości, liczne kompleksy, brak akceptacji własnej osoby, jak również bardzo niskie mniemanie o sobie. Lub wręcz niechęć.
porady poradnikOsoba chora na anoreksję krytykuje swój wygląd, postrzegając siebie jako nieatrakcyjną i otyłą kobietę. Najczęściej zaczyna się od niegroźnej diety, która z czasem przeradza się w głodówkę. A im bardziej dziewczyna tkwi w odchudzaniu, tym trudniej jej przestać.
porady poradnikDziewczyny - anorektyczki, mimo zrzuconych kilogramów, nadal czują potrzebę ciągłego odchudzania. W spsoć zaburzony postrzegają swoja sylwetkę, która mimo wystających żeber i kości, nadal wydaje im się za potężna.
krok6Warto pamiętać, że anoreksja atakuje najczęściej dziewczynki w wieku 13-14 lat, a także siedemnastolatki. Jeśli twoje dziecko wykazuje podobne cechy, jest zamknięte w sobie, nie akceptuje swojego ciała, unika rówieśników i zwraca szczególną uwagę na swoje posiłki i ich wielkość, niech będzie to dla ciebie sygnałem ostrzegawczym. Im szybciej zareagujesz, tym większe szanse uniknięcia rozwoju anoreksji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.