Reklama

niedziela, 6 lipca 2014

Jak się zmotywować do pracy, nauki i ćwiczeń?

Jak się zmotywować do pracy, nauki i ćwiczeń
Nie masz chęci do pracy? Nauki? Ćwiczeń? Najchętniej położyłbyś się na kanapie z pilotem w dłoni? Zapoznaj się z poniższymi poradami, aby dowiedzieć się jak się zmotywować do działania.

# 1 ZRÓB PORZĄDEK

Czasami wystarczy zrobić porządek na biurku, aby powróciła nam chęć do działania. Pewnie zdążyłeś zauważyć, że nic tak nie zniechęca do pracy i nauki jak bałagan na biurku. Zasada jest prosta: im mniej rzeczy na biurku – tym lepiej, przynajmniej nic nas nie rozprasza.

#2 TYLKO 5 MINUT


To jedna z najlepszych metod oszukania własnego umysłu. Wystarczy, że powiesz sobie, że będziesz pracować tylko 5 minut. Będzie Ci łatwiej zacząć, bo 5 minut to nie 3 godziny. Masz do wykonania nielubianą pracę? Powiedz sobie, że będziesz pracować tylko te 5 minut, a po czasie okaże się, że minęło trochę więcej. 
Ciekawym narzędziem jest Egg Timer, a zwłaszcza specjalna funkcja Pomodoro. Wypróbuj!

#3 MYŚL POZYTYWNIE 


Pozytywne myślenie jest wciąż niedoceniane! A w końcu potrafi zdziałać cuda. Postaraj się negatywne myśli zastąpić tymi pozytywnymi. Zamiast myśleć o tym, że coś Ci się nie uda - pomyśl, że jednak uda Ci się, zdążysz zrobić to co do Ciebie należy, a dodatkowo wszystko wykonasz tak jak powinno być zrobione.

#4 WYWOŁUJ STAN EKSCYTACJI I PRZYJEMNOŚCI

Postaraj się wywołać stan ekscytacji! Jeśli coś sprawia Ci przyjemność i Cię fascynuje, to dużo chętniej zabierasz się do pracy. Zatem pomyśl, jakie będziesz mieć korzyści z nowego zadania. Może się czegoś nauczysz? Poznasz nowe osoby? Zarobisz? Postaraj się pielęgnować ten stan ekscytacj, abyś nie mógł się doczekać aż zabierzesz się za nowe zadanie.

#5 PO PROSTU ZACZNIJ

Wystarczy, że zaczniesz, a potem dużo łatwiej będzie Ci kontynuować zaczętą pracę. Jeśli nie możesz zabrać się za ćwiczenie, to powiedz sobie, że wystarczy, że założysz strój. Po tym, będzie Ci prościej przystąpić do ćwiczeń.

#6 ZŁÓŻ PUBLICZNĄ OBIETNICĘ


Powiedz rodzinie i znajomym o swoim postanowieniu? Chcesz rzucić palenie? Poinformuj bliskich, a na pewno zmobilizujesz się do zaprzestania palenia.

#7 ATMOSFERA RYWALIZACJI


Postaraj się stworzyć atmosferę współzawodnictwa (oczywiście zdrowego). Jeśli Twój kolega ma ten sam cel, np. chce wystartować w półmaratonie, to atmosfera rywalizacji doprowadzi was do niego. Zorganizuj pomiędzy wami zawody, kto w danym dniu przebiegnie najwięcej kilometrów.

#8 NAGRODA


To bardzo ważny element motywacji - nagradzanie. W końcu po solidnej pracy powinna czekać na Ciebie nagroda. A czym ona powinna być? Może to być na przykład obejrzenie filmu, wyście z przyjaciółmi a imprezę itp.

#9 ZAŁÓŻ DZIENNIK POSTĘPÓW/ TABELĘ


Dzienni postępów pozwoli Ci na zobaczenie, jak idzie Ci realizacja celów. Pamiętaj o tym, aby cele były możliwe do zrealizowania!

#10 WIZUALIZACJA CELU


Codziennie wyobrażaj sobie cel, jak się nim cieszysz. Może to być na przykład awans w pracy, uzbieranie pieniędzy na wymarzoną podróż, idealna sylwetka. Poświęć na to codziennie kilka minut i pamiętaj o detalach!

Zobacz także:

jak się zmotywować

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.