Reklama

piątek, 29 sierpnia 2014

Dobry film na wieczór - 6 propozycji


Przychodzi piątek lub sobota wieczór i dobrze byłoby obejrzeć film. Tylko jaki? Komedię czy film sensacyjny?

Dobry film na wieczór to nie tylko te najpopularniejsze propozycje. Poniżej moja mała lista filmowych propozycji.

1. Wszystko za życie

Chris to chłopak, który ukończył studia, postanowił jednak sprzedać swój samochód, a oszczędności przekazać na cela charytatywne. Chris wyrusza na Alaskę, aby spędzić tam samotnie czas i przekonać się, czy potrafi żyć bez ludzi.

2. Śniadanie u Tiffany’ego

Jeśli lubisz komedie romantyczne, to ten film na pewno przypadnie Ci do gustu. Dodatkowo gra w nim piękna Audrey Hepburn. Film powstał a podstawie książki Trumana Capote o tym samym tytule i opowiada o Holly oraz mieszkającym obok pisarzu, między którymi zaczyna rodzić się przyjaźń, która zamienia się w prawdziwe uczucie.

3. Casablanca

Czy ktoś nie widział jeszcze tego filmu? Casablanca została, zresztą słusznie, uznana za romans wszech czasów. Humphrey Bogart i Ingrid Bergman to ikony kina.

4. W pogoni za szczęściem

Każdy z nas marzy o realizacji swoich marzeń, ale nie każdemu wystarczy odpowiedniej motywacji. Jeśli dążysz do swojego celu i już chcesz się poddać, to obejrzyj ten film, a z pewnością odzyskasz chęć do pracy, tym bardziej, że jest on oparty na faktach. Chris jest samotnym ojcem bez pracy i domu, a jednak udaje mu się spełnić swoje marzenie. Ogromna dawka motywacji!

5. O północy w Paryżu

Wiele osób marzy o podróżach w czasie. Wystarczy obejrzeć ten film, aby przenieść się do innych czasów, a konkretnie do Paryża z lat 20, a na koniec do belle epoque. Woody Allen stworzył niepowtarzalną atmosferę artystycznego światka, w którym spotkamy wielu wybitnych twórców: malarzy, pisarzy, poetów.

6. Zielona mila

Film Zielona mila jest ekranizacją powieści S. Kinga o tym samym tytule. Film opowiada o więźniach skazanych na karę śmierci. Wśród nich jest John, czarnoskóry olbrzym, który jest niewinny, a który dokonuje niesamowitych rzeczy (miedzy innymi uzdrawia). Warto zobaczyć ten film, bo jest to nie tylko świetnie opowiedziana historia, ale także rewelacyjna gra aktorska.


Te 6 powyższych propozycji z pewnością umili Ci czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.