Reklama

środa, 14 sierpnia 2013

Jak napisać dobre CV?


jak napisać CVfot. sxc.hu
Życiorys, choć tak wiele się o nim mówi, wciąż jest zmorą dla osób poszukujących pracy. Jest on naszym pierwszym kontaktem z potencjalnym pracodawcą i dlatego powinien zrobić dobre wrażenie. Zanim zaczniemy pisać CV pamiętajmy, że musi ono być napisane w sposób zwięzły, konkretny i przede wszystkim zawierać jedynie prawdziwe informacje.Przeczytaj poniższą poradę, aby się dowiedzieć jak napisać CV.
porady poradnik
Zatem jak napisać CV? Aby zrobić CV uzupełnij dane osobowe: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania oraz aktualne dane kontaktowe, w tym numer telefonu i adres e-mail.
porady poradnikWykształcenie: tutaj znaleźć muszą się ujęte w ramy czasowe ukończone szkoły, studia, a także wszelkie kursy, czy szkolenia. W tym przypadku stosujemy odwrotną chronologię, tzn. należy zacząć od wpisania ostatnio ukończonej szkoły.
porady poradnikDoświadczenie zawodowe: opisując nasze doświadczenie musimy podać konkretne daty, nazwy firm, a także stanowiska w nich zajmowane i pełnione obowiązki. Tak jak w przypadku wykształcenia- stosujemy odwrotną chronologię.
porady poradnikInne doświadczenie: ta rubryka to miejsce do wykazania się zdolnościami, które nabyliśmy np. w ramach wolontariatu, czy udziału w organizacjach studenckich. Jest to rubryka szczególna dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową.
porady poradnik
W kolejnej rubryce opisujemy nasze kwalifikacje oraz zdolności; jest to miejsce na przedstawienie naszych kwalifikacji, np. znajomość obsługi komputera (tu należy wymienić konkretne programy), czy posiadanie prawa jazdy.
krok6
Znajomość języków obcych to rubryka, którą najczęściej lubimy koloryzować; nie rób tego! Twoją znajomość języka łatwo będzie sprawdzić i co wtedy? Warto tu wpisać posiadane certyfikaty językowe.
krok7
Nasze zainteresowania to ostatnia już rubryka, w której warto pochwalić się, szczególnie jeśli naprawdę czymś się pasjonujemy.
krok8
Zanim wyślesz swoje CV (podpisane ręcznie i ze zdjęciem) daj je do przeczytania komuś innemu, co pozwoli wyłapać Twoje błędy językowe.
krok9
Jednym z problemów jest załączanie nieodpowiedniego zdjęcia, np. z imprezy, z nadmiernym makijażem, wycięte z większego zdjęcia. Najbardziej odpowiednie zdjęcie do CV to fotografia legitymacyjna, w eleganckim ubraniu.
krok10
Pamiętaj o podawaniu konkretnych informacji dotyczących doświadczenia, tj. stanowiska, przedziału czasowego, obowiązków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.