Reklama

piątek, 16 sierpnia 2013

Jak się wyspać czyli sposoby na dobry, zdrowy i spokojny sen.


jak się wyspać, zdrowy sen, dobry sen
Sen jest ważnym elementem naszego życia, ponieważ to właśnie on pozwala zregenerować siły i prawidłowo funkcjonować. Co zrobić, aby sen był zdrowy, a my żebyśmy czuli się wypoczęci wstając rano? Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak spać, jak się wyspać i jak powinien wyglądać dobry i zdrowy sen.
 fot. sxc.hu  
porady poradnik
Jak się wyspać? Przed snem postaraj sięjak się wyspać, zdrowy sen, dobry sen całkowicie wyciszyć i zrelaksować; pomocna w tym będzie medytacja, poczytanie książki itp. Pamiętaj, aby w sypialni nie oglądać telewizji i nie słuchać radia. Sypialnia służy do spania.
porady poradnikPamiętaj o codziennym wietrzeniujak się wyspać, zdrowy sen, dobry sen sypialni i kołdry, dzięki temu efektywniej wypoczniesz.
porady poradnikWyreguluj temperaturę, aby wahała się ona wdobry sen, jak się wyspac, zdrowy sen granicach 16-18 stopni. Zdrowemu snu sprzyja niska temperatura. Jeżeli Ci zimno w nocy - przykryj się dodatkowym kocem.
porady poradnikWynieśmy z sypialny wszystkie roślinyjak się wyspać, sen doniczkowe, które w nocy emitują dwutlenek zabierając jednocześnie tlen.
porady poradnikJeśli nie możesz zasnąć, nie leż w łóżku,jak się wyspać, dobry sen, zdrowy sen ale przejdź do innego pomieszczenia. Jeżeli jest ciepło otwórz okno, aby przewietrzyć sypialnie, a najlepiej będzie jeżeli będziesz spać przy otwartym oknie.
krok6Dobry i zdrowy sen zapewnisz sobie dziękidobry sen, jak sie wyspac, zdrowy sen regularnym ćwiczeniom. Staraj się codziennie poświęcić choć chwilę na wysiłek fizyczny, ale nie przed samym snem. Pamiętaj, aby dzień spędzać w sposób aktywny.
krok7Aby się wyspać powinieneś odpowiednie wyposażenie łóżka, wygodne poduszki, materac. Postaraj się o całkowite zaciemnienie pomieszczenia, w którym śpisz.zadbać ojak się wyspać, dobry sen, bezsenność, zdrowy
krok8Do łóżka kładź się wtedy, kiedy naprawdęwyspać, bezsenność czujesz się senny. Staraj się nie kłaść do łóżka np. o 20, jeżeli normalnie chodzisz spać o 23.
krok9Wyreguluj swój zegar biologiczny,jak się wyspać, zegar, dobry i zdrowy senwstawaj codziennie o tej samej godzinie, najlepiej wraz ze wschodem słońca. Jeżeli masz problem ze snem, staraj się unikać dodatkowych drzemek w ciągu dnia.
krok10
Wyeliminuj spożywanie alkoholu,wyspać, sposoby, dobry i spokojny sennikotyny oraz kawy bezpośrednio przed snem.
Ostatni posiłek staraj się spożyć najpóźniej na 2 godziny przed planowanym położeniem się spać.
krok11
Wynieś z sypialni zegar przezwyspac który budzisz się w środku nocy i widzisz jak upływa czas. Wynieś także komputer i telewizor. Staraj się nie martwić, że nie śpisz, a zamiast tego spróbuj się zrelaksować.
krok12Aby się wyspać przed snem słuchajjak się wyspać, zdrowy sen szumu morza lub śpiewu ptaków (nagranego na płycie CD), dzięki czemu zrelaksujesz się i zredukujesz stres. Wykorzystaj także aromoterapię: rozpyl w pobliżu łóżka zapach lawendy, zobaczysz jak szybko przyjdzie sen.
krok13Spróbuj stworzyć swoje własne rytuały jak sie wyspac, zdrowy sen, dobry senprzed zaśnięciem, przez co Twój organizm będzie wiedzieć, że jest to czas na sen. Może to być np. relaksująca kąpiel lub odpowiednie rozluźniające ćwiczenia. Pomyśl sobie co miłego Ci się dziś zdarzyło i co równie miłego przydarzy Ci się jutro.
krok14
Przed położeniem się spać wypijjak sie wyspac, zdrowy sen, dobry sen melisę lub kubek gorącego mleka albo kakao, to naturalny środek nasenny!
krok15
Kup w aptece ziołowe tabletki na jak się wyspać, zdrowy sen, dobry i spokojny sensen(dostępne bez recepty). Jeżeli powyższe metody nie podziałają, a Twoje problemy ze snem będą trwać dłużej niż kilka dni - zgłoś się do lekarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.