Reklama

sobota, 7 grudnia 2013

Jak wybrać nazwę dla małej firmy?


nazwa dla firmy
fot. sxc.hu
Mniejsze przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają działalność, muszą wykazać się oryginalności i kreatywnością, aby nie zginąć gdzieś w trakcie rynkowej konkurencji. Chwytliwa i przyciągająca uwagę nazwa to absolutna podstawa, aby móc odpowiednio wykorzystać ją do reklamy i przyciągnięcia klientów. Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się jak wybrać nazwę dla firmy?
porady poradnikPamiętaj o tym, żeby była ona dostosowana do profilu twojej firmy i usług przez nią oferowanych. Jeżeli więc sprzedajesz karmę dla kotów, nie nazywaj firmy „Kundelek”, bowiem nazwa ta zmyli potencjalnego klienta.
porady poradnikPostaraj się, aby nazwa dla firmy była z jednej strony chwytliwa i oryginalna, ale z drugiej strony prosta, aby klienci łatwo ją zapamiętali. Jest to najtrudniejszy element, bowiem wiele ciekawych nazw jest już zarezerwowanych, co nie znaczy, że nie da się znaleźć czegoś wyjątkowego. Kwestia kreatywności.
porady poradnikPomyśl o tym, by w nazwie firmy umieścić swoje nazwisko. Wszak małe przedsiębiorstwo będzie uzależnione przede wszystkim od ciebie i może być to znakomity sposób autopromocji i reklamy. Kiedy będziesz stawiać kroki w większej działalności, twoje nazwisko może być już przez wielu znane i… uznane. Jeżeli natomiast jesteś sławny, może to tylko pomóc rozkręceniu działalności.
porady poradnikUważaj, aby nie popełnić plagiatu. W katalogu firm znajdziesz te nazwy, które są już zarezerwowane. Jeżeli nie zwrócisz na to uwagi, możesz mieć później pewne nieprzyjemności prawne, które mogą mieć wielki wpływ na niepowodzenie działalności.
porady poradnikMożesz postarać się, aby nazwa dla firmy dobrze kojarzyła się ludziom i przez to lepiej do nich trafiała. Jeżeli chcesz znać opinię ludzi, nie bój zapytać się ich o to, która z nazw bardziej im odpowiada. Najpierw jednak taką listę różnych nazw należy stworzyć, co również wymaga pomysłowości i kreatywności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.