Reklama

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Jak negocjować z klientem?


jak negocjować
fot. sxc.hu
Klient zmienny jest i czasami niełatwo trafić w jego gust. Dodatkowo każdy jest inny i pragnie nie tylko różnych produktów i usług, ale również innego podejścia. Jak sprawić, aby negocjacje były skuteczne i nakłoniły potencjalnego klienta do skorzystania z twoich usług? Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się jak negocjować z klientem.
porady poradnikNajbardziej potrzebna do tego jest odpowiednia wiedza. Musisz doskonale znać produkty i usługi, jakie masz w ofercie, aby przedstawić ją klientowi rzetelnie. Bogata wiedza pozwala również odpowiadać nawet na te najbardziej wnikliwe i nurtujące pytania – uwierz, że niektórzy klienci bardzo lubią drążyć i mieć pewność, że nie popełniają błędu.
porady poradnikZatem jak negocjować, by przekonać i wywalczyć satysfakcjonujące Cię warunki? Bądź otwarty i opanuj do perfekcji zdolności komunikacyjne. Liczy się to niemniej od wiedzy, gdyż przyjazne usposobienie oraz umiejętność rozmawiania, perswazji i dogadzania klientowi to niezwykle istotne elementy w negocjacji. Uśmiechaj się, nie zamykaj przed klientem i nie denerwuj się w trakcie rozmowy z nim.
porady poradnikBądź elastyczny i skory do dostosowywania się do charakteru rozmówcy. Klienci są różni, niektórzy mniej lub bardziej mili, a ty każdego z nich musisz traktować na równi. Nie pozwól, aby usposobienie klienta wpłynęło na twoje negocjacyjne zdolności – pamiętaj, że to on jest najważniejszy.
porady poradnik
Negocjuj z głową i bądź skoncentrowany. Nawet jeżeli musisz zaniżyć cenę, bo klient tego oczekuje, staraj się szybko analizować czy ci się to opłaca. Czasami pójście na ustępstwa jest korzystne, bo pozwala na nawiązanie dłuższej współpracy, która zwróci nam to, co w pierwszej chwili wydaje się być stracone.
porady poradnikStaraj się być psychologiem i stawiaj się na pozycji klienta. Analizuj co poszło ci źle, a w czym jesteś już dobry. Wyciąganie wniosków z niepowodzeń (jak i z sukcesów) jest bardzo ważne dla osiągania przyszłych korzyści z negocjacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.