Reklama

piątek, 14 lutego 2014

Jak nauczyć dziecko chodzić?


jak nauczyć dziecko chodzićfot. sxc.hu
Kiedy nasz maluch z chęcią spaceruje trzymany za rączki i wciąż domaga się, takiego sposobu poruszania, wielu rodziców nie może się doczekać kiedy ich maluch będzie samodzielnie się poruszał. Wielu próbuje ten fakt przyspieszyć. Oto kilka sposobów, jak nauczyć dziecko chodzić i jak wspomóc malucha podczas nauki chodzenia.
porady poradnik
Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość. Chodzenie to nie jest czynność, która przychodzi z dnia na dzień. I pamiętaj, że u każdego dziecka przebiega innymi etapami. Jedne potrafią chodzić, gdy skończą siedem miesięcy, inne swoje pierwsze kroki stawiają dopiero, kiedy skończą rok. Recepty nie ma, bo każdy maluch jest inny. I pozostaje ci tylko czekanie i dyskretne wspieranie tego procesu.
porady poradnikJeśli tylko twoja pociecha wykazuje chęć chodzenia, staraj się jak najczęściej prowadzić je za rączki. Jednocześnie pamiętaj, by nie robić tego za wcześnie. Zbyt wczesne stawianie malucha może uszkodzić słaby jeszcze kręgosłup i nóżki.
porady poradnikJeśli boli cię kręgosłup pod częstego schylania, poproś rodzinę; męża, babcie, ciocie, o to, by trochę ci pomogły. Możecie wówczas na zmiany prowadzać waszego maluszka. Wielu rodziców przy nauce chodzenia decyduje się na zakup specjalnych szelek do chodzenia, bardzo pomocnych na tym etapie.
porady poradnikPomocnym okazać może się również chodzik, jednak wzbudza on wiele sprzecznych opinii; od zachwytu i wskazywania na skuteczność przy nauce chodzenia, po słowa krytyki zwracające uwagę na jego negatywny wpływ na staw biodrowy dziecka, jak również czyniąc go odpowiedzialnym za hamowanie i opóźnianie etapu samodzielnego chodzenia.
porady poradnikZachęcaj malucha do samodzielnego poruszania. Możesz na przykład kucnąć w bliskiej odległości od malucha i namawiać go, by podszedł do ciebie. Z czasem możesz dystans między wami powiększać tak, by dziecko coraz dłużej poruszało się na własnych nogach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.