Reklama

piątek, 14 lutego 2014

Najtrudniejsze języki świata - Ranking TOP 5

Z pewnością zastanawiasz się jakie języki mogą sprawiać trudność, których ciężko się nauczyć i na które należy poświęcić dużo więcej czasu. Zapoznaj się z poniższym rankingiem.

Najtrudniejsze języki świata to:

5. Japoński
Język japoński wciąż przez wielu uważany jest za najtrudniejszy język na świecie. A skąd taka opinia? Przede wszystkim problemy może sprawić wymowa oraz pismo. Aby opanować język japoński należy przyswoić tysiące znaków.

4. Arabski
Język arabski kojarzy się nam przede wszystkim z dziwnie wyglądającymi "szlaczkami", które są dla nas nieczytelne. Dodatkowo, to co wyróżnia język arabski od innych języków jest sposób czytania: od strony prawej do lewej. Niewiele jest tutaj słów, które choć trochę przypominają te występujące w językach europejskich.

3. Koreański
Tutaj problemy sprawia struktura zdania. Język koreański jest językiem trudnym do nauczenia, zwłaszcza dla osób, które na co dzień posługują się językiem angielskim.

2. Chiński
Język chiński pojawia się niemal w każdym rankingu na najtrudniejszy język świata, co oczywiście nie dziwi. Pojawia się także w liście najpopularniejszych języków, gdyż posługuje się nim miliard ludzi. 
A co w j. chińskim może sprawić problem? Przede wszystkim tony, których jest aż 5. W zależności od tonu, zmienia się znaczenie słowa.

1. Polski
Tak! Przez wielu obcokrajowców, to właśnie polskie uważany jest za najtrudniejszy język świata. A co sprawia im największe trudności? Przede wszystkim wymowa, 3 rodzaje oraz duża liczba przypadków. Na dobre opanowanie języka polskiego należy przeznaczyć co najmniej kilka lat intensywnej nauki, a i tak nie ma się pewności, że nie będzie się popełniać błędów.
Dodatkowo, w j. polskim problem jest w ortografii i interpunkcji.

Należy podkreślić, że to czy dany język jest najtrudniejszy zależy przede wszystkim od samego uczącego się - jego motywacji, zdolności językowych, a także znajomości innych języków obcych. Zatem to czy jakiś język jest trudny, to kwestia bardzo indywidualna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.