Reklama

piątek, 6 grudnia 2013

Jak prowadzić rekrutację? (metody rekrutacji)


metody rekrutacji
fot. sxc.hu
Aby uniknąć błędów związanych z doborem personalnym pracowników, musisz skupić uwagę na kilku ważnych aspektach. Są one uzależnione od tego, do jakiej pracy ma zostać przeznaczony kandydat. Zatem powinniśmy należycie ocenić kompetencje potencjalnego pracownika. W tym celu musimy poznać metody rekrutacji. Oto porady, które odpowiedzą na pytanie jak prowadzić rekrutację.

porady poradnikJakie są metody rekrutacji? Na czym się skoncentrować? Przede wszystkim zwracaj uwagę na zapał potencjalnego pracownika i jego zaangażowanie w rozmowę z tobą. Pierwsze wrażenie może być decydujące w związku z obsadzaniem stanowisk – jeżeli kandydat pała chęcią działania i bardzo chce tej pracy, najprawdopodobniej należycie będzie się do niej przykładał. Zapytaj o przyszłość i plany zawodowe, by dostosować długość umowy.
porady poradnikPrzetestuj kwalifikacje oraz zdolności kandydata do pracy na danym stanowisku. Pracownik musi być kompetentny, a niekiedy doświadczony, więc postaraj się dać mu niewielkie zadanie związane z posadą, od którego wykonania uzależnisz częściowo swoją decyzję.
porady poradnik
Nie zapomnij o tym, że dobry pracownik nie tylko efektywnie wykonuje swoje zadania, ale także musi potrafić funkcjonować w grupie. Jeżeli więc ma być elementem zespołu, zbadaj jego umiejętności interpersonalne i komunikacyjne. Zbadaj również zdolności przywódcze, które w dalszej perspektywie mogą okazać się bardzo przydatne dla firmy.
porady poradnikDokładnie przeanalizuj CV oraz świadectwa pracy kandydata, aby nie okazało się po zatrudnieniu, że któreś z jego skrywanych cech charakteru nie pozwalają na efektywną i pracę oraz przede wszystkim współpracę z załogą i kierownictwem.
porady poradnikDecydując się na wybór kandydata przeanalizuj dokładnie wszystkie aspekty – zarówno te techniczne, które predestynują go do pracy na określonym stanowisku, jak i mentalne. Podczas selekcji nie zapominaj o analizie doświadczenia oraz kwalifikacji od poprzednich pracodawców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.