Reklama

środa, 4 grudnia 2013

Jak dobierać słowa kluczowe na stronach sprzedażowych?

jak dobierać słowa kluczowe
fot. sxc.hu
Proces pozycjonowania strony powinien być niezwykle dokładnie przeprowadzony i przemyślany, aby nasza witryna znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie trafiła do świadomości większej rzeszy internautów. Kluczową kwestią jest dobór odpowiednich słów i fraz, które na stronach sprzedażowych powinny być rozmieszczane wedle przyjętego schematu. Jak dobierać słowa kluczowe na stronach sprzedażowych?
porady poradnikNajpierw musisz zastanowić się, jakie słowa kluczowe dobrać na stronę główną. Ich zakres powinien być dosyć ogólnie związany z tematyką strony. Jeżeli więc prowadzimy np. księgarnię internetową, słowami kluczowymi powinny być dla nas „książki”, „księgarnia”, itd. Nie przesadzaj jednak z ich różnorodnością i skoncentruj się na stworzeniu podstawowych, jak najprostszych fraz.
porady poradnikKolejnym elementem schematu są podstrony, związane z kategoriami. Tutaj zakres będzie już węższy i dotyczyć będzie, kierując się naszym przykładem, gatunkami książek. Zwracamy więc uwagę na to, czego dotyczą, a następnie tworzymy odpowiednie opisy oraz zaplecza, zawierające właściwe frazy. Pracy w tym wypadku jest niewątpliwie więcej, ale doprecyzowane teksty mogą przynieść nam wielki sukces.
porady poradnikAby z kolei klienci trafili bardzo szybko na stronę konkretnych produktów, słowa kluczowe należy powiązać bezpośrednio z nimi. W naszej księgarni będą to tytuły, autorzy oraz np. wydawnictwa, które nie odbiegają treścią od podkategorii.
porady poradnikGrunt to tworzyć teksty, w których znajduje się odpowiednia liczba słów kluczowych związanych z daną tematyką i prowadzoną przez nas działalnością. Muszą być one również właściwe pod względem jakościowym, aby potencjalny czytelnik nie wyczuł pewnej sztuczności. Wszak teksty pod zaplecza pozycjonerskie nie obsługują jedynie maszyny, ale również człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.