Reklama

wtorek, 19 listopada 2013

Jak zmniejszyć zużycie energii zimą?


jak zmniejszyć zużycie energii
fot. sxc.hu
Coraz niższe temperatury, silny wiatr, mróz i szaruga za oknem. Wszystko to może wskazywać na zbliżanie się wielkimi krokami zimy, która zachodzi za skórę tym, którzy chcą oszczędzić na ogrzewaniu. Istnieją sposoby, aby nie płacić zbyt dużych rachunków, a mimo to nie marznąć podczas oglądania telewizji. Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się jak zmniejszyć zużycie energii zimą.
porady poradnikZatem jak zmniejszyć zużycie energii, a tym samym nie marznąć? Podstawą jest to, byś ustawił temperaturę kaloryfera na taką, aby odczuwać jego ciepło, ale nie dopuścić do zbytniego gorąca. Wszak to określanie ustawienia termostatu wpływa na to, jakie rachunki za ogrzewanie będziemy musieli zapłacić. Nawet nierozgrzany całkowicie kaloryfer nie musi być powodem naszych kłopotów.
porady poradnikUbieraj się ciepło nawet w domu. Kilka warstw ubrań, grube kalesony i ocieplane spodnie, dwie pary skarpetek, a jeśli będzie potrzeba to i kołdra. Takie opatulenie się jest kluczem do tego, aby nie marznąć, a oszczędzać.
porady poradnikUżywaj piekarnika elektrycznego do ogrzewania pomieszczeń. Kiedy trzeba z niego skorzystać, po podgrzaniu i skończeniu pichcenia, pozostaw drzwiczki otwarte. Ponadto zamykaj wszystkie drzwi w mieszkaniu, bo przez otwarte szybko ucieka ciepło. Tak samo nie pozostawiaj otwartych drzwi od lodówki.
porady poradnikStaraj się uszczelniać drzwi i okna ręcznikami, a także zwiększ grubość zasłon, za pomocą specjalnie izolowanych.
porady poradnikPodczas wyjść na zewnątrz zakręcaj termostat, a odkręcaj go dopiero, kiedy wrócisz. Jeżeli posiadasz grubą kołdrę, a nawet kilka kołder i śpiworów, zakręcaj również na noc. Uważaj jednak, aby nieświadomie nie odkrywać się w nocy, bowiem może to doprowadzić do wyziębienia organizmu i choroby.
krok6Postaraj się ograniczyć korzystanie z części pomieszczeń i szczelnie je zamknij, dzięki czemu więcej ciepła rozłoży się na to pokoje, z których będziesz korzystać.
krok7Regularnie odpowietrzaj kaloryfer, gdy tylko zacznie głośniej szumieć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.