Reklama

poniedziałek, 18 listopada 2013

Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą?


jak dbać o rośliny
fot. sxc.hu
Dzięki roślinom doniczkowym, każdy dom może nabrać uroku, a wśród zieleni mamy możliwość zrelaksowania się i odciążenia zmęczonych oczu. Twoim zadaniem jest więc zadbać o swoje rośliny doniczkowe zimą, a my podpowiemy ci co w tej kwestii robić. Przeczytaj nasze porady, by dowiedzieć się jak dbać o rośliny doniczkowe zimą.

porady poradnikZatem jak dbać o rośliny, by cieszyć się jak najdłużej ich urokiem? Po pierwsze regularnie nawadniaj roślinę. Warunki domowe są zupełnie inne aniżeli na świeżym powietrzu, tak więc dostosowanie się do poszczególnych wymagań każdej roślinki jest niezbędne, aby utrzymać ich egzystencję. Pamiętaj, że w blokach z płyty woda paruje szybciej, a w ceglanym wolniej.
porady poradnik
Niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym roślinka będzie się czuła jak w warunkach naturalnych. Zadbaj więc o odpowiednie nasłonecznienie (lub ewentualnie lampę), czemu najlepiej służy stawianie w pobliżu okna.
porady poradnik
Dostosuj odpowiedni poziom ziemi w doniczce i jej jakość. Jak najlepsza sztuczna gleba sprawia, że roślinka będzie rozwijać się prawidłowo i nie zwiędnie. Przy okazji zadbaj o wystarczająco dużą doniczkę, do której zmieszczą się rosnące korzenie.
porady poradnikNiezbędne jest regularne nawożenie, najlepiej dwa razy w miesiącu, dzięki czemu roślina będzie utrzymywała ładny wygląd i będzie prawidłowo się rozwijała. Zapewnij jej odpowiednie substancje mineralne i nie zapominaj o ich rozcieńczaniu z wodą. Najlepszy do tego jest specjalny nawóz na zimę, a jeżeli się w taki nie zaopatrzysz, stosuj połowę dawki zwykłego.
porady poradnikUsuwaj stare, wysuszone liście, które nie sprzyjają rozwojowi rośliny i ich gnicie nie jest pięknym widokiem. Jeżeli pojawią się owady, zastosuj specjalne preparaty do ich usunięcia.
krok6Przycinaj roślinę z dość małą częstotliwością (mniejszą niż wiosną), aby rozrastała się regularnie i jej wygląd pozostawał niezmieniony. Zbyt częste przycinanie spowoduje rozrost zbyt długich pędów i nieatrakcyjny wygląd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.