Reklama

wtorek, 19 listopada 2013

Jak wybrać projekt domu?


jak wybrać projekt domu
fot. sxc.hu
Wybór projektu domu to absolutna podstawa, aby później nie okazało się, że już po wybudowaniu, nasza nowa siedziba nie odpowiada naszym gustom. Trzeba więc zastanowić się nad kilkoma podstawowymi elementami, które świadczyć będą o wyglądzie i funkcjonalności wybudowanego domu. Przeczytaj poniższe porady, by dowiedzieć się jak wybrać projekt domu.
porady poradnikJak wybrać projekt domu, by spełniał nasze oczekiwania? Po pierwsze zwróć uwagę na jego wielkość. Oszacuj z ilu ma składać się pokoi, gdzie mają być one rozmieszczone i oczywiście jakiej powinny być wielkości. Weź pod uwagę potrzeby wszystkich jego potencjalnych mieszkańców i nie dopuść do tego, by dla kogoś zabrakło miejsca lub żeby było one niedopasowane pod względem powierzchni.
porady poradnikSkoncentruj się na dostosowaniu komfortu dla członków rodziny. Pamiętaj o podziale pokojów na strefę dzienną, do której zalicza się pokoje dzienne, kuchnię, jadalnie i hol oraz strefę nocną, czyli sypialnie. Powinny być one oddzielone od siebie w należyty sposób, aby w razie czego nie odczuwać braku prywatności.
porady poradnikZastanów się jak rozplanować pokoje względem stron światła, by były one odpowiednio nasłonecznione. Pomieszczenia do stałego pobytu powinny być umiejscowione na południe, zaś te mniej użytkowe – na północ.
porady poradnikUstal czy dom ma być parterowy czy piętrowy oraz z jakiego materiału ma być wykonany. To pierwsze zależne jest przede wszystkim od liczby mieszkańców domu oraz ich kondycji zdrowotnej – starsi na pewno nie będą chcieli wspinać się do sypialni. Jeżeli chodzi o materiał, zarówno kamień jak i drewno mają swoje wady i zalety, które warto przeanalizować.
porady poradnikDom energooszczędny czy pasywny? Przeanalizuj różne rodzaje ogrzewania i określ koszta oraz ilość energii niezbędną, aby prawidłowo funkcjonować wewnątrz domu.
krok6Zastanów się nad tym czy uczynić swój dom inteligentnym, czyli posiadającym różnego rodzaju oprzyrządowanie związane ze zmianami pogody oraz sytuacjami kryzysowymi (przeciwpożarowymi czy powodziowymi).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.