Reklama

czwartek, 21 listopada 2013

Jak zapobiegać pożarom w domu?

jak zapobiegać pożarom
fot. sxc.hu
Ogień to chyba najbardziej niepożądany gość, którego nikt nas nie chciałby wpuszczać do środka. Niestety, pożary występują najczęściej wtedy, kiedy nie potrafimy odpowiednio zabezpieczyć domu. Jeżeli zastosujesz się do naszych porad, zminimalizujesz, a być może nawet wykluczysz niebezpieczne sytuacje. Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się jak zapobiegać pożarom w domu.
porady poradnikJak zapobiegać pożarom w domu, co należy sprawdzić? Głównym źródłem pożarów są wadliwe instalacje elektryczne, niewymieniane w domach przez dziesięciolecia. Zanim więc zaczniesz zaopatrywać się w potrzebny sprzęt, sprawdź swoją instalację, a jeżeli coś byłoby nie tak, zawołaj elektryka.
porady poradnikZaopatrz się w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będziesz zabezpieczony w razie pożaru. Do takiego ekwipunku należą gaśnica oraz czujniki dymu, aby szybko zlokalizować źródło pożaru. W razie pojawienia się ognia natychmiast dzwoń po straż pożarną oraz neutralizuj płomienie gaśnicą.
porady poradnikZadbaj o to, aby byt duża ilość kabli nie znajdowała się w widocznych miejscach. Schowaj je, zaopatrz się w prowadnicę i nie pozwól, aby zwierzęta mogły je obgryzać.
porady poradnikZakup specjalne zaślepki na kontakty i zastosuj je, a przy okazji sprawdź czy kontakty nie są poluźnione. Jeżeli tak jest, unieruchom je. Kwestia kontaktów jest niezwykle ważna, bowiem to one są częstym sprawcą pożarów. Sprawdź czy nie są przeciążone.
porady poradnikUważaj na niedopałki oraz wszelkiego rodzaju łatwopalne elementy mieszkania, szczególnie w kuchni. Zarówno papierosy jak i niepotrzebne w domu, łatwopalne materiały to mieszanka wybuchowa (dosłownie), więc staraj się trzymać je z daleka od siebie.
krok6Przeprowadź choć raz fałszywy alarm przeciwpożarowy, dzięki któremu będziesz miał możliwość przetestowania reakcji własnej i rodziny w razie prawdziwego pożaru.
krok7
Do tłumienia ognia, poza gaśnicą, używaj koce przeciwpożarowe oraz sodę oczyszczoną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.