Reklama

środa, 20 listopada 2013

Jak czyścić marmur?


Jak czyścić marmur?
fot. sxc.hu
Marmur oraz inne rodzaje kamienia potrafią w znaczący sposób podnieść estetykę pomieszczeń, w szczególności kuchni. Jednak korzystanie z takich materiałów wiąże się również z koniecznością pieczołowitego dbania o nie. Jak czyścić marmur oraz zapewnić mu długotrwałą, wysoką jakość – oto kilka niezbędnych porad.
porady poradnikJak czyścić marmur? Przede wszystkim staraj się nie brudzić. Jest to na pewno banalne stwierdzenie, ale solidne plamy ciężko jest usunąć, więc staraj się unikać sytuacji, w których zanieczyścisz marmur jakimiś bardzo trudno zmywalnymi specyfikami (plamy z owoców, osad wapienny z wody, tłuszcz).
porady poradnikPamiętaj o tym, że powierzchnie kamienne, w tym marmurowe nie są odporne na środki chemiczne zawierające w swoim składzie kwasy oraz chlor, więc takich zdecydowanie unikaj i nie stosuj w przypadku marmurowych powierzchni.
porady poradnikKiedy widzimy plamę lub zabrudzenie, które powstało przed chwilą – czyścimy to natychmiast. Długie wnikanie plamy może spowodować, że powierzchnię bardzo ciężko będzie doczyścić.
porady poradnikPielęgnować marmur można zwykłą wodą – wystarczy od czasu do czasu przemywać powierzchnie szmatką i dokładnie później osuszyć. Raz na kilka miesięcy stosuj specjalistyczne detergenty, które utrzymują wysoką jakość kamienia.
porady poradnikAby usunąć plamy użyj chłonnego materiału oraz specjalnego środka do usuwania plam. W zależności od rodzaju plamy oraz siły środka, zrób w danym miejscu „okład” nawet na 48 godzin.
krok6Aby usunąć tłuste plamy korzystaj z proszków wchłaniających (np. z kredy malarskiej). Posyp, po jakimś czasie zmyj, potem nałóż większą warstwę i pozostaw na kilkanaście godzin, a następnie przetrzyj miejsce detergentem. Do plam z rdzy używaj specjalnych środków do odrdzawiania, które powinny pomóc na ślady pozostawione przez metalowe elementy wystroju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.