Reklama

czwartek, 21 listopada 2013

Jak dbać o rośliny podczas upałów?


jak dbać o rośliny
fot. sxc.hu
Odpowiednie dbanie o rośliny sprawia, że mogą one służyć użytkownikom przez długi czas i zachowywać swoje naturalne piękno. Najtrudniej jest w trakcie upałów, kiedy zieleń narażona jest na działanie silnych promieni słonecznych. Oto kilka porad, z których dowiesz się jak dbać o rośliny.
porady poradnikJak dbać o rośliny latem, by były zdrowe i nie zwiędły? Podlewaj je regularnie i w odpowiednich ilościach. To podstawa, aby utrzymać je przy życiu. Musisz nalewać tyle wody, aby wypłynęła ona przed dolne otwory doniczki. Wystarczy raz dziennie, bowiem zbyt duża ilość wody również potrafi być szkodliwa i może doprowadzić do więdnięcia roślin.
porady poradnikNajlepszą porą na podlewanie jest poranek, kiedy nie ma jeszcze największego upału. Podlewanie w późniejszych godzinach może doprowadzić do poparzenia roślin i ich uśmiercenia, więc należy tego zdecydowanie unikać.
porady poradnikJeżeli delikatne rośliny doniczkowe narażone są na wielki upał stojąc na tarasie, postaraj się znaleźć dla nich odrobinę cienia. Jeżeli jest to niemożliwe, używaj do przykrycia ziemi trocin lub ściółką, żeby nie wyschła ona pod wpływem promieni słonecznych.
porady poradnikPamiętaj, aby nie używać lodowatej wody, bowiem jest ona szkodliwa dla kwiatów. Korzystaj więc z letniej i oprócz roślin doniczkowych, nawilżaj również trawnik oraz rośliny ogrodowe.
porady poradnikZadbaj o odpowiednią gleb dla roślin i podlewaj nawet te najbardziej odporne na susze. Okazuje się bowiem, że nawet te najwytrzymalsze mogą uschnąć, a bez podlewania nie da się ich utrzymać przez całe lato.
krok6Warto również zadbać o trawnik, nie tylko przez podlewanie, ale także odpowiednie koszenie. Ustaw więc kółka najwyżej jak się da, aby uniemożliwić parowanie wody z trawnika. Jeżeli natomiast posiadasz bardzo duży trawnik, zainstaluj specjalne natryski, dzięki czemu nie będziesz musiał ręcznie go podlewać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.