Reklama

poniedziałek, 16 września 2013

Jak dogadać się z teściami?


jak dogadać się z teściamifot. sxc.hu
Kochasz swojego męża (żonę), ale kompletnie nie możesz dogadać się ze swoimi teściami. Próbujesz różnych sposobów, ale wszystkie próby kończą się fiaskiem. Podpowiemy ci, jak dogadać się z teściami.

porady poradnik
Przede wszystkim postaraj się spojrzeć na swoich teściów, jak na ludzi z krwi i kości, a nie jako bohaterów (zwłaszcza teściową) różnych kawałów i złośliwych uwag. Nawet, jeśli jesteś uprzedzona, daj im szansę i nie skreślaj na samym początku.
porady poradnikSpróbuj się zaprzyjaźnić. Oczywiście nie z wszystkimi jest to możliwe, ale warto podjąć takie próby. Postaraj się spędzić z teściami trochę czasu, poznaj ich przyzwyczajenia, nawyki, zainteresowania. W ten sposób pokażesz im, że jesteś osoba otwarta i zyskasz tematy do rozmów.
porady poradnikNawet, jeśli twoja teściowa ma odmienne zdanie od ciebie na sprawy rodziny, wychowania dzieci czy podziału obowiązków, grzecznie wysłuchaj, ale nigdy nie buntuj się i nie stawaj okoniem. Taka postawa tylko zaogni konflikt. Postaraj się w grzeczny sposób podziękować za pomocne rady. A swoje rób.
porady poradnikPamiętaj, że nie zawsze ich uwagi, sugestie są wypowiadane po to, by cię urazić lub narzucić ci swoje zdanie. Rodzice zawsze chcą wszystkiego, co najlepsze dla swoich dzieci, i być może twoi teściowie tego samego chcą dla ciebie.
porady poradnik
Zadbaj o regularne odwiedziny. Twoje wejście do ich rodziny, jest dla nich tak samo nową sytuacją, jak i dla ciebie. Dajcie sobie trochę czasu. Jeśli twoi teściowie trzymają się od was z daleka i starają się nie narzucać ( a tacy się zdarzają), zaproś czasem teściów na kawę, zachęć do częstszego kontaktu z wnukami. Taki gest z twojej strony z pewnością wiele będzie dla nich znaczył.
krok6
Jeśli chcesz dobrze żyć ze swoją treściową, czasem poproś ją o pomoc. To może być prośba o przepis, doradzenie w kwestii domu, czy też wychowania dzieci. Dzięki temu twoja teściowa poczuje się potrzebna i doceniona. A stąd już o krok do dobrych stosunków z teściami.
krok7
Nawet, jeśli wasze początki są dość burzliwe i trudne, nie zrażaj się. Być może z czasem będzie lepiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.