Reklama

sobota, 17 sierpnia 2013

Jak zregenerować zmęczone oczy podczas pracy przy komputerze?


zmęczone oczyfot. sxc.hu
Wielogodzinna praca przy komputerze sprawia, że nie tylko nasz ręce i kręgosłup czują się zmęczone, ale także oczy. Dlatego także im pomóżmy się zregenerować. Przeczytaj poniższą poradę, aby dowiedzieć się jak dbać o swoje oczy oraz jak zregenerować zmęczone oczy podczas pracy przy komputerze.
porady poradnikJak dbać o zmęczone oczy? Otaczaj się zielonymi kolorami; niekoniecznie muszą być to kwiaty, równie dobrze może być to każdy inny przedmiot w tym kolorze. Dodatkowo, zielony kolor rozluźnia i sprawi, że zrelaksujesz się.
porady poradnik
Pamiętaj o nawilżaniu powietrza, które nie dopuści do przesuszenia spojówek. Jeżeli pracujesz przy komputerze w pomieszczeniu, w którym powietrze jest wyjątkowo suche, możesz zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza.
porady poradnikDoceń właściwości mrugania; mrugając naprzemiennie oczami, dodatkowo je nawilżasz. W celu nawilżenia zmęczonych oczu można stosować specjalne preparaty dostępne w aptece.
porady poradnikStaraj się unikać pomieszczeń, gdzie jest dużo dymu tytoniowego.
porady poradnik
Pamiętaj o gimnastyce oka; staraj się gałkami ocznymi (bez poruszania głową) wykonywać szybkie ruchy, przy czym staraj się wzrokiem sięgać jak najdalej, najpierw na boki, później w linii pionowej a następnie wykonuj ruchy orężne.
krok6
Zmęczone oczy możesz także zakryć na chwilę rozgrzanymi dłońmi (pocieraj dłonie o siebie przez około pół minuty) i pozwolić im odpocząć.
krok7
Stosuj kosmetyki ze świetlikiem; w ciągu dnia wsmarowuj krem w powieki a wieczorem zrób kompres. Zmęczone oczy możesz płukać także solą fizjologiczną.
krok8
Pamiętaj o właściwej diecie; dla oczu najważniejsza jest witamina A.
krok9
No i pamiętajmy, że najlepszym przyjacielem zmęczonych oczu jest sen!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.