Reklama

niedziela, 18 sierpnia 2013

Jak zwalczyć ból głowy naturalnymi sposobami?


jak zwalczyć ból głowyfot. sxc.hu
Ból głowy znany jest dziś chyba każdemu. Najprostszym sposobem na jego zwalczenie wydaje się zażycie tabletki. Tylko, po co, skoro można spróbować poradzić sobie w sposób naturalny? Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak zwalczyć ból głowy naturalnymi sposobami.

porady poradnik
Zatem jak zwalczyć ból głowy? Zamknij oczy i palcem wskazującym uciskaj punkt znajdujący się między Twymi brwiami. Następnie palcem wskazującym jednej ręki uciskaj punkt położony pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym drugiej ręki; czynności powtórz na drugiej ręce. Zastosuj również ucisk punktu znajdującego się pod twymi włosami, na środku karku. Uciskanie zakończ na stopach, na punkcie położonym pomiędzy wielkim i drugim palcem.
porady poradnikPrzy bólach migrenowych pomocny jest natomiast masaż tętnic skroniowych.
porady poradnik
Jeżeli przyczyną bólu jest stres, posmaruj skronie preparatem miętowym może być to krem, albo olejek do aromaterapii. Zastosuj zimny kompres.
porady poradnikPołóż obie ręce na głowie i przez około 15 sekund uciskaj jednocześnie jej tył i przód. Jeśli czujesz się spięty poświęć chwilę na masaż ramion, mięśni głowy oraz szyi, których napięcie również może być przyczyną bólu.
porady poradnikJeśli możesz sobie na to pozwolić, zafunduj sobie ciepłą kąpiel.
Herbata z melisy bądź mięty również pomaga, zwłaszcza w bólu wywołanym stresem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.