Reklama

wtorek, 20 sierpnia 2013

Jak kontrolować gniew?

jak kontrolować gniew
fot. sxc.hu
Stres w pracy, nieudany dzień, niepowodzenie w życiu prywatnym – wszystko to może sprawić, że pojawia się gniew. Uczucie zdecydowanie negatywne i niepożądane, które koniecznie trzeba wyeliminować z życia codziennego. Ale jak to zrobić, kiedy najchętniej chciałoby się okładać pięściami pierwszą napotkaną osobę? Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się jak kontrolować gniew.
porady poradnikZapomnij. Tak, po prostu wyrzuć z pamięci to, co wywołało twój gniew. Jest to niezwykle trudne i pomaga wielkiej koncentracji, ale gdy nie będziemy myśleć o źródle naszego zdenerwowania, łatwiej będzie nam się opanować.
porady poradnikCo jeśli nie możesz zapomnieć? Jak kontrolować gniew? Wyładuj się na rzeczach martwych. Kiedy nie ma nikogo w pobliżu, ciśnij z całej siły ołówkiem w ścianę, kopnij ją albo w inny sposób wyładuj swoją agresję. Choć można to uznać za niezbyt godną postawę, niesamowicie pomaga zapanować nad nerwami.
porady poradnikUnikaj ludzi i nie przenoś na nich swojej agresji. Kiedy trudno jest zapanować nad gniewem, lepiej nie spotykać tych, z którymi się np. pracuje. Lepiej, aby nie zobaczyli cię w stanie nierównowagi i sami nie ucierpieli na chwili gniewu.
porady poradnikUdaj się na spacer, pobiegaj lub zmęcz się. Gniew pobudza nasz organizm i wbrew pozorom możemy wykorzystać go na swoją korzyść. Wysiłek fizyczny niweluje zły nastrój, a nerwy uciekają z organizmu wraz z wylanym potem.
porady poradnikZnajdź alternatywne rozwiązania. Każdy z nas jest inaczej zbudowany, więc na każdego skuteczne będą inne metody opanowywania gniewu. Niektórzy słuchają relaksacyjnej muzyki, piją białą herbatę, medytują lub po prostu wychodzą na spacer. Może i na ciebie podziała któraś z tych metod lub znajdziesz inną?
krok6Jeżeli ataki gniewu są częste i gwałtowne, warto udać się z tym problemem do specjalisty. Może to oznaczać chorobę na tle nerwowym, która w dalszej perspektywie może sama nie zniknąć, a dodatkowo pogłębić nasze problemy w życiu codziennym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.