Reklama

czwartek, 6 września 2012

Jak leczyć niskie ciśnienie?



Niskie ciśnienie dotyka dzisiaj około 15% polskiego społeczeństwa. Choroba ta potrafi być niezwykle uciążliwa. Zawroty głowy, mdłości, ciągle poczucie senności, to tylko kilka z objawów. Jak każda dolegliwość, także hipotonia wymaga często leczenia farmakologicznego, ale nie tylko. Na ciśnienie pływają bowiem również nasze nawyki. Jak leczyć więc niskie ciśnienie?  


1. Pamiętaj, że twoje samopoczucie w dużym stopniu zależy od Ciebie i to od chwili przebudzenia. Wstając rano z łóżka osoby z niskim ciśnieniem powinny robić to małymi krokami; najpierw leniwe przeciąganie, następnie opuszczenie nóg na podłogę i dopiero powolne przejście do pozycji stojącej. Po wstaniu bardzo ważna jest chwila przeznaczona na aktywność fizyczną. Najlepiej jest wykonać kilka skłonów czy przysiadów przy otwartym oknie. Następnie należy pamiętać o zdrowym śniadaniu, do którego warto wypić filiżankę kawy lub mocnej i dobrze osłodzonej herbaty. W ciągu dnia ciśnienie spada głównie, gdy jesteśmy w pozycji siedzącej, dobrze jest więc podnieść stopy nieco wyżej, kładąc je na przykład na małym podnóżku; podobnie sytuacja wygląda, jeśli za długo pozostajemy w pozycji stojącej. Poza tym jeśli chcemy uniknąć gwałtownego spadku ciśnienia, musimy ograniczyć przebywanie w dusznych oraz przegrzanych pomieszczeniach . Jeśli mamy taką możliwość, możemy także wziąć zimny prysznic.

2. Jeśli tak podstawowe metody nam nie pomagają, wówczas jedynym rozwiązaniem staje się zgłoszenie do lekarza. Diagnoza niskiego ciśnienia powoduje najczęściej przepisanie pacjentowi środków podwyższających ciśnienie. Effortill, Gutron, Dihydroenergotaminę, Coffecorn forte to dzisiaj najczęściej przepisywane leki. Uzupełnieniem terapii staje się zalecenie odpowiedniej diety. Odżywianie staje się tym bardziej ważne, że każde poczucie głodu również prowadzi do obniżenia ciśnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.