Reklama

czwartek, 6 września 2012

Jak leczyć nadciśnienie?Nadciśnienie tętnicze jest niewątpliwie jedną z groźniejszych dysfunkcji ludzkiego organizmu. Choroby serca, czy nerek to tylko dwa z całej gamy skutków nadciśnienia. Oczywiście istnieją różne leki wpływające na obniżenie jego poziomu, ale warto także poznać niefarmakologiczne sposoby. 


1. Niefarmakologiczne sposoby określane są bardzo często mianem „modyfikacji stylu życia”. Modyfikację tą należy rozpocząć od zmian w masie ciała. Wieloletnie badania naukowe potwierdziły bowiem, że spadek ciśnienia krwi zawsze towarzyszy spadkowi masy naszego ciała.

2. Zmiana nawyków jedzeniowych. Chodzi tu głównie o przejście na dietę, która ograniczy tłuszcze i węglowodany. Obniżeniu ciśnienia służą pokarmy o małej zawartości tłuszczu i soli. Poza tym należy także ograniczyć spożywanie kawy czy herbaty. Co natomiast należy jeść? Przede wszystkim należy do diety wprowadzić produkty świeże oraz surowe.

3. Rzucenie palenia. Podobnie jak kawa, również papierosy wpływają niekorzystnie na poziom ciśnienia. Wraz z ich odstawieniem poprawie ulega praca serca, a następnie naczyń krwionośnych.

4. Więcej ruchu to kolejny niezawodny sposób. I chociaż możemy sugerować się faktem, że podczas ćwiczeń czy nawet samego chodzenia ciśnienie rośnie, w praktyce wzrost ten jest chwilowy a w perspektywie długoterminowej zaobserwowano znaczny spadek ciśnienia.

5. Wyeliminowanie alkoholu jest kolejnym ważnym krokiem Okazuje się bowiem, że nawet niewielkie ilości alkoholu wpływają na wahania ciśnienia.

6. Jeśli masz nadciśnienie spróbuj poradzić sobie z nim także domowymi sposobami, które niewiele kosztują, a potrafią być skuteczne. Przede wszystkim postaw na głóg oraz czosnek. O ile drugi łatwiej jest dostać w naturalnej postaci, pierwszy możesz kupić w postaci np. herbaty. Jeśli mówimy o herbatach, warto wspomnieć także o herbacie z lipy. Poza tym zadbaj o odpowiedni poziom witaminy C.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.