Reklama

środa, 5 września 2012

Jak inwestować w złoto?


Rok 2012 pokazał, że złoto wciąż jest ważnym środkiem inwestycyjnym. Kryzys 2010 udowodnił, że kruszec ten pozostał obojętnym na inflację oraz wszelkie zawirowania na płaszczyźnie gospodarczej, a tym samym przyniósł swym inwestorom ogromne zyski, podczas gdy wiele światowych indeksów nadal walczyło ze stratami wywołanymi kryzysem. Reasumując, w chwilach bessy na rynku finansowym to właśnie złoto należy do pewnych i stabilnych inwestycji.


1. Na początku musimy zapoznać się z wszelkimi formami inwestycji w złoto. Ogólnie możemy podzielić je na bezpośrednie oraz pośrednie. Do bezpośrednich form należy zakup złotych sztabek (lokacyjnych bądź bulionowych), złotych sztabek kolekcjonerskich, złotych monet bulionowych oraz złotych monet kolekcjonerskich.

2. Inwestując w złoto musimy pamiętać, że jest to lokata długoterminowa. Nie możemy więc wymagać, że po roku czasu zyski osiągną wielkość rzędu kilkuset procent inwestycji. Perspektywę taką daje jedynie zakup złotych monet o charakterze kolekcjonerskim, które w przeciągu 12 miesięcy potrafią podwoić swoją wartość.

3. Wśród form pośrednich najbardziej popularną jest zakup udziałów w funduszu inwestycyjnym, którego aktywa lokowane są w instrumentach opierających się na złocie; najczęściej jest to inwestycja w akcje firm, które zajmują się wydobywaniem tego kruszcu, czy handlują biżuterią.

4. Kontrakty długoterminowe są kolejną formą inwestycji w złoto, która wiąże się z otwarciem rachunku inwestycyjnego w biurze maklerskim. Po jego otworzeniu kolejnym krokiem stanie się instalacja na naszym komputerze specjalnego oprogramowania, które umożliwi nam rzeczywiste śledzenie wykresów zmian cen.

5. Udział w platformach internetowych jest ostatnią opcją, która polega na założeniu na konkretnej platformie konta, za pomocą którego możemy dokonywać zakupu złota. Wówczas na koncie pojawia się informacja o nabytych ilościach i miejscu depozytu kruszcu. Posiadanie konta umożliwia nam sprzedaż nabytego kruszcu a także poproszenie o dostarczenie zakupionej sztabki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.