Reklama

sobota, 1 lutego 2014

Jak dbać o siebie w ciąży?


jak dbać o siebie w ciążyfot. sxc.hu
Ciąża to niewątpliwie radosny okres w życiu każdej kobiety. To czas, kiedy bez wyrzutów sumienia spełniamy wszystkie swoje zachcianki kulinarne. Jednak nie powinnyśmy przy tym zapominać o odpowiednim dbaniu o siebie. A w jaki sposób? Przeczytaj poniższe rady, by dowiedzieć się jak dbać o siebie w ciąży.
porady poradnik
Przede wszystkim staraj się panować nad wszystkim swoimi zachciankami. Małe co nie co, owszem. Ale nie za często. Pamiętajmy, by w ciąży starać się jeść często, ale mniejsze porcje bogate w składniki odżywcze. A także w błonnik, który pobudza czynność jelit i zapobiega zaparciom. Do swoje diety wprowadź pełnoziarniste produkty zbożowe, mleko i mleczne produkty. Pamiętaj też o twarogu, drobiu, rybach, chudym mięsie.
porady poradnikW naszej codziennej diecie równie ważne są witaminy i mikroelementy, które znajdują się warzywach i owocach. Zwiększają nie tylko odporność organizmu, ale także są niezbędne do prawidłowego rozwoju naszego maluszka.
porady poradnikJuż od początku ciąży pamiętajmy, by przyjmować kwas foliowy, który zapobiega wadom cewki nerwowej u dzieci.
porady poradnikZe swoje diety bezwzględnie wyrzuć alkohol, papierosy, jak również kawę, czy napoje typu coca-cola.
porady poradnikStaraj się ćwiczyć w czasie ciąży. Oczywiście z rozsądkiem i umiarem. Ćwicz mięśnie nóg, bioder, a także ćwiczenia oddechowe.
krok6Staraj się dużo odpoczywać i unikać sytuacji stresujących. Czytaj książki, słuchaj spokojnej i relaksującej muzyki. Pomaga to w łagodzeniu napięcia i wyciszeniu się.
krok7Staraj się jak najwięcej spacerować na świeżym powietrzu, jeździć na basen (chyba, że zalecenia lekarza są inne).
krok8Zadbaj o piękny wygląd w czasie ciąży. Nawet, jeśli masz brzuszek dużych rozmiarów, dzięki odpowiedniemu strojowi, możesz wyglądać nie tylko elegancko, ale i seksownie. Pamiętaj, że szczęśliwa i uśmiechnięta mama, to szczęśliwe maleństwo, nawet jeśli jeszcze jest w naszym brzuchu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.