Reklama

piątek, 8 listopada 2013

Jak sortować pranie?


jak sortować pranie
fot. sxc.hu
Aby wygląd twoich ubrań był przez wiele lat ładny, musisz nauczyć się właściwie sortować pranie. Wrzucanie wszystkiego naraz do jednej pralki i pranie w jednym płynie czy proszku to fatalny pomysł, który zniszczy tkaniny. Jak sortować pranie? Dowiedz się tego z naszego poradnika!
porady poradnikJak sortować pranie? Na co uważać? Po pierwsze zwróć uwagę na rodzaje tkanin. To bardzo ważna kwestia, bowiem różne tkaniny trzeba inaczej prać i dostosowywać pod nie odmienną temperaturę czy szybkość wirowania. Podstawowy podział to ubrania do prania ręcznego, bawełna i len (długie pranie i wysoka temperatura), syntetyki (wolne wirowanie i temperatura dwa razy niższa od bawełny – około 45 stopni) oraz wełna (najwolniej, w temperaturze około 30 stopni)
porady poradnikKolejnym podziałem jest odróżnienie kolorów ubrań. Niektóre farbują i należy je prać osobno. Podstawowy podział na jasne i szare może nie wystarczyć, więc oddzielaj głównie na białej (których nie wolno mieszać), jasne, ciemne, kolory intensywne oraz delikatne.
porady poradnikNiezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na wielkość zabrudzeń. Nie wolno ci mieszać ubrań, które posiadają duże oraz niewielkie zabrudzenia, bowiem należy do nich użyć różnych temperatur oraz szybkości wirowania. Rozdziel je i na początek poświęć uwagę tym najbardziej zabrudzonym.
porady poradnik
Pamiętaj, aby przed każdym praniem usuwać z kieszeni wszelkiego rodzaju monety, chusteczki oraz guziki, bowiem kiedy nawet najmniejszy element znajdzie się w pralce, może dojść do jej uszkodzenia, a to nie tylko uniemożliwi ci pranie, ale również zmusi do wezwania fachowca.
porady poradnikOstatnim elementem prania jest suszenie, które również musi odbyć się wedle pewnych zasad. Nie pozostawiaj mokrych ubrań w koszu czy pralce, ale natychmiast rozwieś je albo w łazience, albo na zewnątrz. Najlepsze warunki na schnięcie to świecące słońce oraz delikatny wiatr.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.