Reklama

piątek, 8 listopada 2013

Jak składać koszulki?


jak składać koszulki
fot. sxc.hu
Wiele osób ma ogromny problem z efektywnym złożeniem koszulki, aby z jednej strony zajmowała ona niewiele miejsca w szafce, a z drugiej nie była pognieciona. Koniec z upychaniem byle jak i byle gdzie – z tym poradnikiem na pewno nauczysz się standardowej, najszybszej i najskuteczniejszej techniki. Przeczytaj nasze porady, by dowiedzieć się jak składać koszulki.
porady poradnikA więc jak składać koszulki? Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim pamiętaj, aby przed złożeniem koszulka była wyprasowana, bowiem bez tego, nawet przy idealnym złożeniu, nie uda się sprawić, aby była niepognieciona. Ponadto koszulka musi być sucha, aby cały manewr składania był prosty i żeby materiał utrzymał swoją dobrą jakość.
porady poradnikPierwszym, najłatwiejszym etapem jest rozłożenie koszulki na płaskiej powierzchni tak, aby kołnierz znajdował się po twojej prawej lub lewej stronie i aby nie było na niej jakichkolwiek zgięć. Jeżeli ci się uda to wiedz, że teraz pora się skoncentrować.
porady poradnikTeraz czas na działanie. Jedną ręką chwyć koszulkę tuż obok kołnierza na szwie, zaś drugą na wysokości pachy (może ciut niżej), aby powstała pionowa linia. Teraz chwyć koszulkę na wysokości brzucha, od szwu do szwu, aby powstał bok kwadratu.
porady poradnikKolejnym krokiem jest złapanie jedną z rąk miejsca przecięcia linii, a drugą na ramieniu (tam, gdzie swój bieg rozpoczyna pozioma linia). Teraz jedną rękę przenosisz pod nadgarstkiem drugiej i chwytasz na początku pionowej linii. Jeżeli wszystko poszło dobrze, powinieneś móc podnieść koszulkę, aby wraz z rękawami zwisała i stworzyła figurę na kształt kwadratu.
porady poradnikTeraz wystarczy położyć ją z powrotem na płaskiej powierzchni i schować rękawy oraz… umieścić koszulkę do szafki. Czynność tę najlepiej jest poćwiczyć albo posiłkować się poradnikami wideo, aby zobrazować sobie cały proces. Jeżeli osiągniesz mistrzostwo, bez problemu będziesz składać całe pranie w dwie minuty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.