Reklama

wtorek, 12 listopada 2013

Jak prasować len?


jak prasować len
fot. sxc.hu
Len to jeden z tych rodzajów materiału, którego obawiamy się prasować i unikamy tego jak ognia. Owszem, bywają z tym problemy, ale jak na każdy kłopot, również tutaj da się znaleźć rozwiązanie. Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak prasować len. Oto kilka rad, jak prasować len, aby nie uszkodzić tkaniny.
porady poradnikA więc jak prasować len? Bardzo ważny przed samym prasowaniem jest proces prania, do którego powinno się odpowiednio podejść. Aby łatwiej szło prasowane, wystarczy że dodasz odrobinę środka zmiękczającego. Ponadto lniane tkaniny powinny być jak najkrócej odwirowywane, aby oszczędzić materiał i jednocześnie ułatwić prasowanie.
porady poradnikBardzo istotne jest suszenie lnu – rozwieś tkaniny tak, aby nie pojawiły się żadne zagniecenia. Najlepiej nie wiszą luźno i rozprostowane, co zdecydowanie pomoże przy późniejszym prasowaniu.
porady poradnikAby wyprasować len i, aby ten czasochłonny do tej pory proces trwał krótko, należy rozpocząć prasowanie jeszcze wtedy, gdy tkanina jest lekko wilgotna. Błędem jest korzystanie z żelazka na suchy materiał, którego wyprasowanie jest ogromnym wyczynem.
porady poradnikBardzo ciekawym sposobem na ułatwieniu sobie procesu prasowania lnu jest wsadzenie lnianej tkaniny do zamrażalnika na kilka godzin. Owiń ją foliową torebką i nie bój się negatywnych konsekwencji – nic z materiałem się nie stanie.
porady poradnikPodczas prasowania warto co jakiś czas przecierać stopkę zimną wodą i wysuszać, aby nie powodować zagięć i aby cały proces był łatwiejszy. Sam staraj się nie doprowadzać do sytuacji, w której na materiale pojawiać się będą nawet najmniejsze zgięcia, bo to może spowodować problemy.
krok6
Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, które ułatwiają prasowanie lnu – jeżeli powyższe metody cię nie przekonują, zainwestuj w któryś. Większość wyposażona jest w preparaty, dzięki którym nie trzeba będzie się specjalnie męczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.