Reklama

środa, 13 listopada 2013

Jak ochłodzić dom w lecie?


jak ochłodzić mieszkanie
fot. sxc.hu
Upały w trakcie lata nie służą dobrze człowiekowi, o ile ten musi pracować w domu i nie w głowie mu wylegiwanie się w ogrodzie czy na plaży. Prażące słońce potrafi nagrzać niemal do czerwoności każdy dom i koniecznie należy znaleźć sposób na to, aby zrobiło się chłodniej wewnątrz. Oto kilka rozwiązań, które na pewno będą dla ciebie przydatne - jak ochłodzić mieszkanie.
porady poradnikJak ochłodzić mieszkanie? Zainstaluj klimatyzację. Wszelkiego rodzaju wentylatory, choć zużywają często sporo prądu, są niezbędne i zbawienne, kiedy w twoim mieszkaniu panuje prawdziwe piekło. Możesz za ich pomocą dowolnie regulować siłę chłodzenia, dzięki czemu żadna temperatura na zewnątrz nie będzie ci straszna.
porady poradnikIstnieją również przenośne klimatyzatory oraz wiatraki, które zużywają mniej prądu i wystarczają, aby schłodzić jakiś fragment mieszkania. Są poręczne, niezbyt ciężkie i dużo tańsze od rozbudowanego systemu klimatyzacji w domu.
porady poradnikZawieś ciemne zasłony oraz zainstaluje rolety w oknach. Dzięki temu słońce będzie miało ograniczony dostęp do pomieszczeń i nie będzie ich aż tak nagrzewać. Pamiętaj, aby rolety nie były jasne, żeby odbijające się od nich słońce nie raziło cię w oczy.
porady poradnikPrzemaluj dom na biało oraz posadź wysokie drzewa, które zatrzymają promienie słoneczne. Biała farba odbija światło, więc zarówno dach, jak i ściany zewnętrzne to doskonały sposób na uniknięcie problemu z szybkim nagrzewaniem się budynku.
porady poradnikPrzesiaduj w pomieszczeniach, w których słońce nie ma tak dużego dostępu oraz wyłączaj sprzęt elektroniczny, który emituje dodatkowe ciepło i sam szybko się nagrzewa.
krok6Staraj się wietrzyć pomieszczenia, o ile jest ku temu okazja. Otwieraj drzwi, okna i staraj się wytworzyć przeciąg, który powstaje w wyniku nawet delikatnego wiatru i wprowadza do domu delikatny chłód, zdecydowanie ułatwiający życie domownikom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.