Reklama

sobota, 23 listopada 2013

Jak czyścić laptopa?


jak czyścić laptop
fot. sxc.hu
W dzisiejszych czasach różnego rodzaju urządzenia elektryczne występują w domu każdego z nas na każdym kroku i trzeba potrafić je dokładnie wyczyścić, aby nie uszkodziły się i dobrze wyglądały. Oto kilka porad na temat tego, jak myć i czyścić laptopa i inne rodzaje sprzętu.
porady poradnikZacznijmy od komputera, bowiem to ostatnio najpopularniejszy sprzęt elektroniczny. Jak czyścić laptop, a jak czyścić komputer? Bardzo mocno zbiera on kurz, więc wystarczy wilgotna szmatka, ale musisz uważać czyszcząc np. monitor, aby woda nie dostała się do wewnątrz. Warto regularnie czyścić wnętrze komputera, zarówno niewielką szmatką, jak i sprężonym powietrzem. Aby uniknąć częstego czyszczenia, warto zaopatrzyć się w specjalne pokrowce.
porady poradnikDo ekranów w telewizorze i innych tego typu, używaj specjalnych płynów czyszczących. Wprowadź je na powierzchnię wyświetlacza, a następnie nylonową szmatką delikatnie rozprowadź i przetrzyj. Zachowaj ostrożność, aby nie pozostawić rys.
porady poradnik
Bardzo dokładnie musisz podejść do czyszczenia telefonu. Używaj do tego waty i alkoholu (najlepiej spirytusu izopropylowego), aby usunąć nagromadzony brud. Czyść delikatnie, aby nie uszkodzić poszczególnych elementów.
porady poradnikMniejsze urządzenia elektroniczne, typu DVD czy magnetofon, doczyścisz wodą z mydłem, jednak zachowaj ostrożność, aby woda nie dostała się w niewskazane miejsca i nie uszkodziła sprzętu.
porady poradnikSkoncentruj się na dokładnym wyczyszczeniu klimatyzatora, do czego idealnie nadaje się woda z mydłem oraz odkurzacz. Nieregularne czyszczenie może spowodować, że przestanie poprawnie funkcjonować i jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być oddanie urządzenia do serwisu.
krok6Do czyszczenia elektroniki lepiej nie używać wódki, bowiem osuszanie powierzchni jest później bardziej praco i czasochłonne. Najwłaściwsze jest używanie spirytusu izopropylowego oraz różnego rodzaju środków czyszczących, które przeznaczone są specjalnie do danej nawierzchni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.