Reklama

sobota, 23 listopada 2013

Jak czyścić meble?


jak czyścić meble
fot. sxc.hu
Żadne mieszkanie i biuro nie będzie wyglądało czysto i schludnie bez regularnego czyszczenia mebli, przede wszystkim z kurzu oraz różnych zanieczyszczeń, wynikających z codziennego życia. Jeżeli często nie możesz poradzić sobie z dbaniem o wyposażenie pokoju, warto, zapoznać się z naszymi poradami. Przeczytaj poniższy poradnik, by dowiedzieć się jak czyścić meble.
porady poradnikPrzed zabraniem się za pielęgnację, warto wiedzieć z czego zrobione są nasze meble. Do różnych tworzyw należy podejść w inny sposób, bo nie ma uniwersalnego sposobu, dzięki któremu będziemy w stanie doczyścić każdy rodzaj mebla. A stosowanie niewłaściwych preparatów może uszkodzić meble.
porady poradnikZatem jak czyścić meble, by dłużej się nimi ciszyć? Najczęściej występują meble drewniane, które najlepiej jest najpierw odkurzyć, a dopiero potem przecierać mokrą szmatką i polerować. Pamiętaj, aby szybko wysuszyć mokrą powierzchnię. Niektóre rodzaje mebli, wykonane ze specyficznego gatunku wymagają dodatkowej pielęgnacji – np. orzech należy czyścić naftą, zaś heban olejkiem lnianym.
porady poradnikZ meblami lakierowanymi jest prościej, bowiem tutaj wystarczy przecierać powierzchnię nawilżoną szmatką, z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub mydła. Tutaj również należy pamiętać o osuszaniu.
porady poradnikNajlepszymi preparatami do kurzu są Pronto i Sidolux, które idealnie nabłyszczają meble lakierowane. Najpierw przeciera się więc nawilżoną szmatką z góry do dołu, a potem użyj jednego w wyżej wymienionych preparatów.
porady poradnikDo wyczyszczenia politury wystarczy nam ścierka nasączona mydłem, natomiast do mebli kutych żelazem – nafta.
krok6
Warto zaopatrzyć się również w środki służące czyszczeniu mebli nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, ale również łazienkach. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu, aby meble nie utraciły swojej jakości. Dbaj zarówno o nowoczesne meble, jak i antyki, które wymagają bardziej pieczołowitej pielęgnacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.