Reklama

czwartek, 6 września 2012

Jak utrzymać determinację w drodze do celu?Stawianie sobie celów towarzyszy wielu osobom. Dla wielu jest to równoznaczne z sensem ich życia. Ale co jeśli w pewnym momencie tracimy determinację, aby dalej dążyć do osiągnięcia tego, co założyliśmy? Przede wszystkim nie możemy się poddać. Istnieją przecież sposoby i to całkiem proste, aby utraconą determinację odzyskać, a następnie utrzymać. 


1. Kiedy przychodzi kryzys naszej determinacji, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie sobie krótkiego urlopu, którego z pewnością nie mieliśmy w planach. Urlop w dążeniu do celu jest tak samo potrzebny, jak ten od codziennych obowiązków. Pamiętaj, żeby był to czas, w którym przestaniesz myśleć o swoim  celu i skupisz się na sprawieniu sobie przyjemności. Koniecznie musisz określić wówczas jego ramy czasowe i dokładnie zaplanować, co będziesz w poszczególne dni robić. I jeszcze jedna ważna sprawa! Nawet jeśli w trakcie urlopu poczujesz przypływ determinacji, poczekaj aż urlop się skończy! Pamiętaj także o wykonywaniu tych czynności i kontaktach z tymi osobami, które „dodają ci skrzydeł”.

2. Drugim ważnym elementem jest dostrzeżenie tego, co już udało ci się osiągnąć. Zdobywanie celu zawsze przebiega etapami, jeśli choć jeden z nich już pokonałeś, podziękuj sobie za to. Doceń to, co już masz. Jeśli nie posiądziesz tej umiejętności, prawdopodobnie nigdy nie uda ci się osiągnąć niczego ważnego.

3. Jeżeli chcemy, aby nasza determinacja nie opuściła nas aż do momentu osiągnięcia celu musimy pamiętać, że cel osiąga się całym sobą i daje się z siebie 100%.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.