Reklama

środa, 5 września 2012

Jak czyścić srebro?

Srebro jest często wykorzystywane do wyrobu biżuterii, ale nie tylko. Wielu z nas ma w domu na przykład srebrne naczynia i zadręcza się, jak czyścić srebrne przedmioty. Oto kilka sposobów:


1. Do słoiczka nalej płyn do kąpieli, zalej gorąca wodą i wrzuć swoją biżuterię, a następnie zakręć słoik i potrząsaj nim przez około 5 minut, po tym czasie wyjmij srebro i przetrzyj ściereczką.

2. Srebro posyp sodą, tak aby całe było pokryte a następnie zalej wrzątkiem (zrób to w większym naczyniu, lub zlewie, tak aby całe srebro było pokryte roztworem).

3. Srebro możemy czyścić również pastą do zębów, przy czym musimy uważać, aby go nie porysować. Na srebro wyciskamy pastę, a następnie czyścimy je starą szczoteczką do zębów, pamiętając, że szczoteczkę przesuwamy tylko w jednym kierunku; po czyszczeniu dokładnie płuczemy srebro z drobinek pasty.

4. Srebro możemy także wygotować w wodzie z solą. W tym celu do starego aluminiowego garnka, lub zwykłego, na dnie którego położymy folię aluminiową, układamy srebro i zalewamy wodą, a następnie sypiemy sól i gotujemy srebro przez kilka minut; po wyjęciu wystarczy przetrzeć je delikatną szmatką. 

5. W sklepie jubilerskim możemy kupić specjalne preparaty do czyszczenia srebra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.