Reklama

poniedziałek, 3 lutego 2014

Jak leczyć przeziębienie u niemowląt?


jak leczyć przeziębienie u niemowlątfot. sxc.hu
Żaden rodzic nie lubi, kiedy jego pociecha choruje. Tym bardziej, jeśli chorującym jest niemowlak, u którego przecież choroby zawsze rozwiną się szybciej niż u starszych dzieci. Dlatego tak ważne jest ich odpowiednie leczenie. Przeczytaj poniższe rady, aby dowiedzieć się jak leczyć przeziębienie u niemowląt.
porady poradnik
Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie ułożenie łóżeczka, w którym śpi maluch. Najlepiej, jeśli strona, o której maluch ma głowę, była odrobinę wyżej niż nogi. Dzięki temu ułatwisz maluchowi oddychanie i udrożnisz nosek.
porady poradnikZadbaj również o odpowiednią temperaturę i stopień nawilżenia powietrza. Za suche powietrze może wzmóc katar. Skutecznym środkiem na zmniejszenie katarku jest zastosowanie maści majerankowej smarowanej pod noskiem. To doskonały sposób na zatkany nosek.
porady poradnikPrzy katarze, niezależnie od wieku dziecka warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu śluzówki noska i jego regularnym oczyszczaniu. W tym celu możemy użyć tradycyjnej gruszki lub też aspiratora. Do nawilżania noska idealnie nadaje się sól fizjologiczna lub też woda morska. Walka z katarem, to jedna z ważniejszych kwestii przy leczeniu przeziębienia u małych dzieci. Bowiem nie leczony katar, może spływać na płucka, a nawet oskrzela, jak również doprowadzić do zapalenia ucha.
porady poradnikW przypadku niemowląt nigdy nie podawaj leków bez konsultacji z lekarzem. Kiedy twój maluch kaszle, lub ma silny karat, podejdź do lekarza, by osłuchał dziecko i sprawdził, czy nic nie zalega na płuckach.
porady poradnikPamiętaj, by zapewnić dziecku odpowiednią ilość płynów. Jeśli nadal karmisz piersią, staraj się jak najczęściej przystawiać malucha do piersi. W ten sposób unikniesz jego odwodnienia.
krok6W przypadku wysokiej gorączki możesz ją zbić poprzez czopki przeciwgorączkowe lub syropy. Jednak pamiętaj, że większość syropów przeciwgorączkowych dostępna jest od 1 miesiąca życia.
krok7Jeśli masz wątpliwości, coś cię niepokoi, zadzwoń do swojego lekarza lub udaj się na ostry dyżur (w przypadku godzin wieczornych i nocnych).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.