Reklama

środa, 16 kwietnia 2014

Minimalizm w mieszkaniu

Jak wprowadzić minimalizm w mieszkaniu? Od czego zacząć? Jakie są zalety takiego stylu życia? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć o minimaliźmie.

Znana jest Ci zapewne zasad - im mniej, tym więcej. Nie trzeba jej nikomu przypominać i mówić jak wiele w tym prawdy. Mogą się o tym przekonać zwłaszcza wyznawcy minimalistycznego stylu życia, który w ostatnim czasie jest tak bardzo modny.


Minimalizm - o co w tym chodzi?
Krótko mówiąc, minimalizm polega na ulepszaniu swojego życia poprzez jego upraszczanie. Nie potrzebujemy (wbrew pozorom) tak wielu rzeczy. Mieszkanie minimalisty jest czyste, pozbawione zbędnych przedmiotów, ubrań, rzeczy, a do tego ładnie wygląda. Zwykle urządzone jest w nowoczesnym stylu i nie znajdziemy na półkach czy regałach zbędnych bibelotów, figurek czy świeczek.

Jedną z ważniejszych zalet jest to, że mieszkanie minimalisty jest łatwe do sprzątanie, dużo prościej jest się w nim zrelaksować i oczyścić umysł.
Minimalizm to sposób życia, a dla innych nic innego jak zdrowy rozsądek. Nie warto gromadzić zbędnych przedmiotów w nadziei, że jeszcze się przydadzą, otóż nie przydadzą się, albo takie prawdopodobieństwo jest niewielkie. Zgodnie z Zasadą Pareto używamy około 20% przedmiotów, które posiadamy. Czy zatem nie lepiej jest usunąć pozostałe 80%?

A co zrobić z niepotrzebnymi i nieużywanymi już przedmiotami? Część przedmiotów zapewne będzie nadawać się jedynie do wyrzucenia, natomiast część można wystawić na allegro, a inne oddać i tym samym dać im 2 życie lub. Nie dość, że pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, to masz szansę komuś pomóc i dorobić kilka złotych.
Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.