Reklama

środa, 2 kwietnia 2014

Jak mniej się pocić?


jak się mniej pocićfot. sxc.hu
Pocenie się, choć jest naturalną reakcją naszego organizmu, jeśli jest nadmierne, potrafi być koszmarnie nieprzyjemne. Okazuje się jednak, że pocenie się jest uzależnione w dużym stopniu od nas samych, możemy je więc ograniczyć. Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak się mniej pocić.

porady poradnik
Zatem jak się mniej pocić? Postaraj się ograniczyć spożywanie kofeiny, która występuje w kawie, herbacie czy coca coli. To ona wpływa na przyspieszenie procesu metabolizmu, a ten powoduje wydzielanie większych ilości potu.
porady poradnikJeśli chce ci się pić wybieraj raczej napoje gorące, nawet latem.
porady poradnikStaraj się zawsze ubierać „na cebulę”, czyli warstwami; pozwoli Ci dowolnie zdejmować i zakładać kolejne warstwy, gdy temperatura będzie się zmieniać. Zadbaj, by w Twojej garderobie były ubrania wykonane z naturalnych włókien, takich, jak bawełna, które naturalnie przepuszczają powietrze.
porady poradnik
Postaraj się zrelaksować, jeśli pocenie się jest efektem stresu bądź nerwowej sytuacji; ćwiczenia relaksacyjne staraj się wykonywać nie tylko w sytuacji stresowej, ale regularnie, np. codziennie przed pójściem spać.
porady poradnikStosuj antyperspiranty bądź środki dostępne w aptekach; pamiętaj, żeby stosować je zawsze na czystą i dokładnie osuszona skórę.
krok6O pomoc możesz poprosić także swojego lekarza, który jeśli uzna to za konieczne, przepisze Ci środki doustne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.