Reklama

piątek, 15 listopada 2013

Jak usunąć sierść z ubrań?


jak usunąć sierść z ubrań
fot. sxc.hu
Posiadanie czworonoga w mieszkaniu to dla wielu duża frajda, ale jednocześnie obowiązki i… problemy. Jednym z nich jest sierść, która szczególnie widoczna jest, kiedy posiadamy białego psa lub kota. Usuwanie jej jest procesem męczącym i żmudnym, zatem podpowiemy ci, jak usunąć sierść z ubrań.

porady poradnikZwierzęta często linieją i wtedy martwe włosy wypadają z największą regularnością i w dużych ilościach. Podstawą, aby tak się nie działo jest częste szczotkowanie, które pomaga w usunięciu włosia w jednym miejscu. Nieszczotkowany czworonóg ślady swojego linienia będzie pozostawiał w każdym miejscu mieszkania. Szczotkowanie jest ponadto przyjemne dla samego pupilka, więc w ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym.
porady poradnikZatem jak usunąć sierść z ubrań? Najprościej jest uniknąć zwierzęcej sierści poprzez usunięcie materiałów, na której jest najbardziej widoczna. Niestety wiąże się z tym rezygnacja z bawełny, wełny i polaru. Jeżeli nie chcesz zdobywać się na taki krok, po prostu zadbaj o to, aby twój odkurzacz posiadał specjalną nakładkę, dzięki której łatwiej wciągniemy sierść.
porady poradnikNajbardziej przydatnym ekwipunkiem do usuwania zwierzęcej sierści z ubrań jest rolka do jej zbierania(przeznaczona głównie do niedużych powierzchni) oraz specjalna szorstka rękawica, którą łatwo zbierzemy włosie.
porady poradnikTrzymaj zwierzę z dala od ubrań i garderoby, co pozwoli zniwelować niebezpieczeństwo pozostawienia przez niego sierści na twoich rzeczach codziennego użytku. Sposób prosty, acz skuteczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.