Reklama

czwartek, 14 listopada 2013

Jak pozbyć się zapachu papierosów?


jak pozbyć się zapachu papierosów
fot. sxc.hu
Papierosy są szkodliwe, wydzielają nieprzyjemny zapach, a i tak wielu z nas je pali. Jeżeli nie jesteś w stanie powstrzymać nałogu, a bardzo przeszkadza ci pozostawiany odór, wiedz, że nie da się go łatwo i w stu procentach skutecznie zneutralizować. Są jednak sposoby, dzięki którym unikniesz lub zminimalizujesz wpływ dymu na świeżość otoczenia i ubrań. Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak pozbyć się zapachu papierosów.
porady poradnikNajprostszym sposobem uniknięcia przykrych zapachów jest palenie zewnątrz. W pomieszczeniu dym może zanieczyszczać nie tylko materiały, ale również tapety, przez co regularne palenie uniemożliwia zachowanie całkowitej świeżości, nawet po szorowaniu i psikaniu odświeżaczem.
porady poradnikPoza paleniem na zewnątrz, jak jeszcze pozbyć się zapachu papierosów? Używaj świeczek. Jeżeli koniecznie trzeba zapalić w domu, zapalona świeczka pozwoli zniwelować odór nikotyny. Na rynku dostępne są nawet specjalne świeczki, przeznaczone do zabijania zapachu palonego papierosa.
porady poradnikWietrz dokładnie mieszkanie. Jest to pomocne szczególnie, kiedy otworzysz drzwi i okna po samym paleniu, bowiem dym nie zdąży całkowicie osadzić się na ubraniach, tworzywach i szybko ulotni się z pomieszczenia.
porady poradnikZaopatrz się w specjalne odświeżacze i kadzidełka, których na rynku jest bardzo wiele. Psiknięcie czy skorzystanie z kadzidła po każdym zapalonym papierosie powinno zdecydowanie pomóc w wyeliminowaniu smrodu.
porady poradnikSposobem na zniwelowanie zapachu papierosów jest korzystanie z papierośnicy, która zamknięta nie pozwala na wysypywanie się tytoniu oraz przesiąknięcie nim kieszeni. Taki półśrodek jest dosyć skuteczny szczególnie, gdy nosimy papierosy przy sobie, a do tego ładnie się prezentuje.
krok6Często pierz swoje rzeczy lub używaj domowych środków na miejsca, w których twoje ubranie cuchnie najbardziej. Skuteczne okazują się alkohol, posypka dla niemowląt, chusteczki zapachowe oraz oczywiście intensywne perfumy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.