Reklama

poniedziałek, 11 listopada 2013

Jak kłaść płytki?

jak kłaść płytki
fot. sxc.hu
Układanie płytek podłogowych wcale nie jest wielkim problemem i jest to zadanie wykonalne nawet dla tych, którzy wcześniej nie posiedli odpowiedniej praktyki. Jeżeli planujesz położenie płytek w któryś z pomieszczeń w swoim domu, z tymi poradami na pewno ci się to powiedzie. Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak kłaść płytki.
porady poradnikJak kłaść płytki? Od czego zacząć? Najpierw zaopatrz się w potrzebne przyrządy, bez których nie będziesz w stanie sobie poradzić. Podstawą jest posiadanie, oczywiście, płytek ceramicznych, urządzenia do ich cięcia i specjalnego kleju. Bardzo przydadzą się również krzyżyki dystansowe, szpachla zębata, kreda, paca do fug, szmatka i gąbka.
porady poradnikNajważniejszym elementem jest określenie miejsca ułożenia płytek i położenie ich. Niezbędna w tym elemencie okaże się kreda – rysujemy nią linie wychodzące od ścian i krzyżujące się na środku pomieszczenia. Pamiętaj, aby w razie potrzeby w odpowiednim miejscu przyciąć płytkę – nie możesz pozwolić, aby jakiś, nawet najmniejszy, fragmencik podłogi był niezasłonięty.
porady poradnikW drugim etapie prac przyda ci się zębata szpachla. To właśnie za jej pomocą będziesz nakładać klej na spód pojedynczych płytek. Pamiętaj aby robić to równomiernie i dokładnie. Każdą płytkę przytwierdzoną do podłogi zostaw na jakiś czas bez ruszania, aby klej związał się z podłożem.
porady poradnikKładąc płytki koniecznie musisz sugerować się liniami narysowanymi kredą, dzięki którym masz wgląd na to w jakiej pozycji położyć płytki. Rozpoczynaj pracę od środka (kładź przy okazji krzyżaki dystansowe), a ewentualne przycinanie płytek powinno mieć miejsce przy ścianach (czyń to za pomocą specjalnej piły do glazury).
porady poradnikOstatni etap to wypełnianie luk znajdujących się pomiędzy płytkami za pomocą fugi. Do jej nakładania przyda ci się paca gumowa. Pamiętaj o wyrównywaniu powstałych z wypełnień nierówności, a także o przetarciu w ostatnim elemencie pracy całej podłogi za pomocą szmatki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.