Reklama

sobota, 9 listopada 2013

Jak hodować zioła w domu?


jak hodować zioła
fot. sxc.hu
Posiadanie we własnym domu własnoręcznie wyhodowanych ziół to praktyka niezwykle przydatna oraz równie efektowna, co hodowanie kwiatów. Zioła można posiadać nie tylko w ogródku przylegającym do domu, ale również w mieszkaniu w bloku – byle nie w pomieszczeniu kuchennym. Co należy zrobić, aby twoje zioła wyrosły zdrowe i znakomicie ci służyły? Przeczytaj nasze rady, z których dowiesz się jak hodować zioła w domu.
porady poradnikJak hodować zioła? Na co zwrócić szczególną uwagę? Na samym początku musisz wybrać miejsce dla hodowli swoich ziół. Większość potrzebuje około 6 godzin dostępu do słońca dzienne, a musisz pamiętać, że szyba hamuje potrzebne promienie UV. Warto więc poświęcić balkon, w którym obok kwiatów lub nawet ich kosztem, posadzić można przydatne, aromatyczne ziółka.
porady poradnikMusisz zwrócić uwagę na specyfikę sadzonych ziół, bowiem potrzebują one różnego dostępu do słońca, podlewania itd. Odpowiednia wiedza pozwoli ci należycie dbać o rośliny i nie dopuścić do ich więdnięcia.
porady poradnikRoślin słabiej rozwija się w doniczce, aniżeli posadzona w żyznej glebie. Twoim zadaniem będzie więc regularne podlewanie, które szczególnie konieczne jest latem. Jesienią intensywność podlewania spada, co nie oznacza, że zanika. Pamiętaj, aby nie nawadniać ziół zbyt często, bo zdecydowana większość z nich tego nie lubi.
porady poradnikJeżeli hodujemy zioła w ogrodzie, ich nawożenie nie jest koniecznością, ale kiedy przychodzi nam uprawiać je w mieszkaniu – to już niezbędny element ich pielęgnacji. Twoim zadaniem więc będzie zaopatrzyć się w nawóz do kwiatów i dostarczać go roślinom przede wszystkim wiosną i latem (raz na dwa tygodnie) oraz jesienią (raz w miesiącu).
porady poradnikPamiętaj o zaopatrzeniu się w niezbędne specyfiki do walki z pasożytami, takimi jak mszyce czy gąsienice, które są w stanie skutecznie zniszczyć twoją hodowlę. Nie kupuj jednak preparatów w ciemno, bowiem różne zioła potrzebują różnych substancji owadobójczych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.