Reklama

sobota, 16 listopada 2013

Jak dbać o cięte kwiaty?


jak dbać o kwiaty
fot. sxc.hu
Kwiaty cięte to niewątpliwie jedne z najładniejszych ozdobników wszystkich pomieszczeń w domu. Jednak ich skłonność do szybkiego więdnięcia jest bardzo duża, więc to ty powinieneś zadbać o to, aby jak najdłużej utrzymać je przy życiu, by czerpać radość z ich piękna. Oto kilka porad, z których dowiesz się jak dbać o cięte kwiaty.
porady poradnikZatem jak dbać o kwiaty, by cieszyć się z nich jak najdłużej? Zawsze wkładaj kwiaty do dokładnie wyczyszczonych wazonów i pojemników, bowiem zabrudzenia, a tym bardziej pozostałości innych roślin, przyspieszają proces gnilny i niedługo nacieszymy się ciętymi kwiatami.
porady poradnikDobrym sposobem na przedłużenie ich żywotności jest wsadzenie łodyg do wydrążonych ziemniaków lub ogórków.
porady poradnikKwiaty z ogródka ścinaj rano lub wieczorem, bowiem wtedy najlepiej przystosują się do życia w wazonie. Zanim je w nim ulokujesz, wcześniej przygotuj wodę, bowiem kwiaty w wazonie z wlaną prosto z kranu wodą gorzej się przystosowują. Wodę staraj się wymieniać codziennie i pamiętaj, by wazon był wystarczająco duży.
porady poradnikZanim wsadzisz kwiaty do wazonu, upewnij się, że usunąłeś wszystkie liście oraz kolce, które znalazłyby się w wodzie. Spowodowałoby to ich przyspieszone gnicie, co doprowadzi do szybkiego zwiędnięcia rośliny.
porady poradnikAby polepszyć kwiatom warunki do rozwoju, dolej do wody specjalny preparat zakupiony w kwiaciarni lub też dosyp chlorek wapnia (jeden gram na litr wody).
krok6Niektóre kwiaty (np. astry, narcyzy czy irysy) lubią słodką wodę, więc do wody dosyp cukru lub dolej miodu. Z kolei róże preferują słoną, więc nie omieszkaj dodać odrobiny soli.
krok7Aby nie dopuścić do szybkiego rozwoju bakterii gnilnych dodaj do wody kwas cytrynowy lub… aspirynę. Jest to doskonały sposób na przedłużenie życia kwiatów o kilka dni.
krok8Kwiaty cięte staraj się trzymać w chłodnych pomieszczeniach (ale unikając przeciągów), bowiem ciepło nie wpływa pozytywnie na ich rozwój.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.