Reklama

czwartek, 28 sierpnia 2014

Książki, które warto przeczytać - 5 propozycji

Jest wiele książek, po które warto sięgnąć, zwłaszcza w pochmurne i deszczowe dni. Poniżej książki, które warto przeczytać, nie tylko jesienią. Przygotuj sobie herbatę, ciepły koc i jedną z poniższych pozycji, a z pewnością spędzisz mile chwile.


1. Norwegian Wood – Haruki Murakami

Ten, kto nie zna jeszcze Haruki Murakamiego, powinien czym prędzej nadrobić zaległości. Norwegian Wood to książka, której akcja rozgrywa się w Japonii w latach 60. Student Toru zauroczony jest piękną Naoko, lecz ich życie naznaczone jest samobójczą śmiercią ich przyjaciela. Piękna, melancholijna opowieść, która poruszy każdego. Koniecznie trzeba przeczytać!

2. Pamiętnik statecznej panienki – Simone de Beauvoir

Simone de Beauvoir to znana francuska intelektualistka i feministka, a prywatnie partnerka Jeana Paula Sartre’a. W swoim pamiętniku opisuje dzieciństwo, dojrzewanie, młodość, kształtowanie się poglądów.

3. Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki

Każdy chce uzyskać wolność finansową, ale nie każdy wie, jak tego dokonać. Z książki dowiesz się co robią bogaci, aby być jeszcze bardziej bogaci, a czego nie robią biedni i klasa srednia. Aby stać się niezależną finansowo osobą należy myśleć jak bogaci i robić to co oni. Jeśli nie wiesz, czy Twój dom/ mieszkanie jest aktywem czy pasywem, to powinieneś zapoznać się z tą książką.

4. Władca much – William Golding

To jedna z najbardziej przerażających opowieści, która została już kilkukrotnie ekranizowana. Książka opowiada o grupie dzieci, które ocalały z katastrofy lotniczej. Próbują na bezludnej wyspie odbudować cywilizację, ale niestety okazuje się, że z czasem popadają w coraz większą dzikość i okrucieństwo.

5. 4-godzinny tydzień pracy - Timothy Ferriss

Jeśli marzysz o tym, aby ograniczyć swój tydzień pracy do 4 godzin, to pewnie powinieneś przeczytać książkę Tima Ferrissa. Znajdziesz w niej porady dotyczące tego, jak porzucić etat i zacząć zdalną pracę. W swojej książce autor prezentuje nico odmienną wizję życia, która nie jest przeznaczona dla każdego.

Powyższe książki z pewnością umilą czas w jesienne i zimowe wieczory. Jeśli jednak przeczytałeś powyższe pozycje to zajrzyj tu: książki które warto przeczytać, a na pewno lektur Ci nie zabraknie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.