Reklama

piątek, 6 września 2013

Jak odróżnić miłość od pożądania?


pożądanie a miłośćfot. sxc.hu
Pożądanie a miłość ... Między pożądaniem a miłością jest bardzo cienka granica. Czasem jest nam trudno rozpoznać, czy uczucie, którym darzymy bliską nam osobę, to miłość, czy tylko pożądanie. Przeczytaj poniższe rady, by dowiedzieć się jak odróżnić miłość od pożądania. W tym artykule pomożemy ci rozróżnić te dwa uczucia.
porady poradnik
Pożądanie to najprościej mówiąc pociąg, jaki czujemy do drugiej osoby. Może być chwilowy i z czasem tak naprawdę mija. Miłość, to z kolei trwałe uczucie, jakim darzymy drugą osobę.
porady poradnikNa widok ukochanej osoby szybciej bije ci serce, nogi są, jak z waty i plączą się słowa? Najprawdopodobniej jest po prostu zakochany.
porady poradnikJeśli cały czas myślisz o tej drugiej osobie i pragniesz z nią być na co dzień, to oznaka miłości. Jeśli przekładasz jej dobro nad swoim, to z pewnością najprawdziwsza miłość. Jeśli pożądasz, zrobisz wszystko, by pozyskać to, na czym ci zależy, by z czasem stracić tym zainteresowanie. Zdobyte wydaje się już mniej atrakcyjne.
porady poradnikKochając kogoś naprawdę, kochamy go takim, jakim jest akceptując jego wady. Pożądanie często mija tak szybko, jak przyszło, kiedy okazuje się, że druga osoba ma wady, które nam nie odpowiadają. Czar pryska niczym bańka mydlana.
porady poradnikOsoba kochająca będzie cię wspierać w każdej chwili twojego życia, nawet tych najcięższych. Będzie nie tylko w czasach dostatku, ale także nie opuści cię podczas choroby. Ktoś, kto cię tylko pożąda, raczej będzie szukał wymówek, lub ucieknie. Jego interesuje tylko zaspokojenie swoich potrzeb, twoje prawdopodobnie nic dla niego nie znaczą.
 krok6Osoba kochająca będzie wyrażać na każdym kroku swoje uczucia do ciebie. Nie tylko słowem (czasem ludzie mają problem z wyrażeniem wprost swoich uczuć), ale też swoimi czynami, zachowaniem. Ktoś, kto cię tylko pożąda raczej będzie się starał uciekać przed wyrażaniem swoich uczuć, odkrywaniem się przed tobą. Jego interesuje jedynie cel, jaki zamierza osiągnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.