Reklama

niedziela, 12 sierpnia 2012

Zarządzanie czasem podczas nauki czyli jak wykorzystać Prawo Parkinsona?


Cyril Northcote Parkinson część swoich badań poświęcił zjawisku rozwlekania czynności w czasie, a wyniki tych badań pozwalają nam nauczyć się efektywnie zarządzać swoim czasem podczas nauki. 


1. Zmotywuj się! Bądź świadom tego, że chcesz rzeczywiście zarządzać swoim czasem podczas nauki.

2. Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę, możesz przecież coś Ci wtedy wypaść, a wówczas poniesiesz porażkę.

3. Zrozum, że na wykonanie konkretnego zadania tak naprawdę potrzebujesz tylko tyle czasu, ile go sobie wyznaczysz; jest to możliwe dzięki temu, że skupiasz się wówczas na najważniejszych rzeczach i nie rozpraszasz się innymi.

4. Precyzuj więc jasno terminy, w których chcesz przyswoić konkretną partię materiału lub wykonać konkretne zadanie, pozwoli Ci to skupić się na konkretnym celu, a jednocześnie wypracować Twoje własne optymalne tempo nauki.

5. Nie rozciągaj terminów, ale skracaj je maksymalnie; jeśli możesz zrobić coś w godzinę, to nie wyznaczaj sobie terminu na 2 dni, ale usiądź i zrób to.

6. Podziel partię materiału, który musisz przyswoić, na raty i na naukę każdej wyznacz odpowiedni termin, pamiętając, że termin ten musi być sensowny a partie materiału rzeczywiście pozwalające się w tym czasie przyswoić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.