Reklama

poniedziałek, 24 lutego 2014

Jak nosić niemowlę, aby nie bolały plecy?


jak nosić niemowlęfot. sxc.hu
Problem bolących pleców to chleb powszedni dla większości matek. Tym boleśniejszy, jeśli w czasie ciąży borykałaś się z wielkim brzuszkiem. Jednak i na bolące plecy są skuteczne rady. Wystarczy tylko stosować się do nich, a ból pleców może nie zniknie, ale z pewnością zmaleje. Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak nosić niemowlę.
porady poradnik
Przede wszystkim starajmy się nosić dziecko tylko wtedy, kiedy to jest konieczne, zwłaszcza, jeśli nasz maluch jest już większy i trochę już waży.
porady poradnikJeśli dziecko jest już większe zachęcaj do samodzielnego przemieszczania się. Zaczynaj od krótkich spacerów, by z czasem stopniowo je wydłużać. To nie tylko doskonały sposób na ochronę twojego kręgosłupa, ale też wspaniała lekcja chodzenia i samodzielności dla malucha.
porady poradnikJeśli decydujesz się nosić niemowlę, najlepiej będzie, kiedy zaopatrzysz się w chustę do noszenia dzieci. Odpowiednia chusta, w odpowiedni sposób zamocowana, skutecznie ochroni twój kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem. Staraj się jednak, by dziecko nie spędzało w chuście całego dnia.
porady poradnikNa dłuższe spacery czy też wyprawy zabieraj ze sobą wózek. Kiedy dziecko się zmęczy i będzie chciało odpocząć, wózek będzie niezastąpiony. A ty nie będziesz zmuszona dźwigać nie tylko zakupy, ale i malucha.
porady poradnikCo prawda noszenie dziecka na swoim boku wspomaga prawidłowy rozwój jego stawu biodrowego, jednak nie zapominaj o zmianie boków. Jeśli to nie konieczne, staraj się raczej dziecko nosić na brzuchu, bo wtedy jego ciężar rozkłada równomiernie się.
krok6Unikaj chust do noszenia dziecka typu torba, czy saszetka, dość popularnych ostatnimi czasy. Torby te kuszą swą niską ceną, jednak ich używanie może mieć dość poważne skutki dla twojego kręgosłupa.
krok7Kiedy podnosisz dziecko pamiętaj, by kucnąć i dopiero je podnieść. Podnoszenie malucha na wyprostowanych nogach, ze skłonem bardzo obciąża i tak już zmęczony kręgosłup.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.